אודות פרספקטיבה

אתר 'פרספקטיבה' מנטר ומנתח דיווחים, כתבות ומאמרים המופיעים בכלי תקשורת ישראליים, ומוקדש לקידום סיקור תקשורתי מדויק ומאוזן של ישראל והמזרח התיכון. היות ולתקשורת ישנה השפעה עצומה על עיצוב דעת הקהל, 'פרספקטיבה' עומדת על זכותו של הציבור לצרוך חדשות ללא אי-דיוקים ומניפולציות, תוך דרישה מכלי התקשורת לעמוד בסטנדרטים העיתונאיים הגבוהים ביותר ולבסס עובדות טרם פרסומן.

'פרספקטיבה' מציבה לעצמה מספר מטרות:

  • לעקוב, לחשוף ולרכז במקום אחד אי-דיוקים וסילופים המופיעים בתקשורת הישראלית והבינלאומית
  • ליצור מודעות אצל ציבור הקוראים/צופים/מאזינים לנושא חשוב זה והשפעתו על דעת הקהל העולמית כלפי של ישראל, תוך מתן דגש על השפעתה של התקשורת הישראלית על התקשורת הזרה
  • ליצור קשר עם עיתונאים ועורכים על מנת לתקן את הדרוש תיקון ולמנוע את הישנות הטעויות

אתר 'פרספקטיבה' הינו ללא שיוך פוליטי, ואינו נוקט באף עמדה בנוגע לסוגיות פוליטיות בישראל, או בנוגע לפתרונות אפשריים לסכסוך הערבי-ישראלי. 'פרספקטיבה' מהווה את המחלקה דוברת העברית של עמותת 'קאמרה' – The Committee for Accuracy in Middle East Reporting in America, אשר נוסדה בבוסטון ב-1982. 'קאמרה' מנטרת את התקשורת המודפסת, הדיגיטלית והאלקטרונית על מנת לקדם סיקור תקשורתי מדויק ומאוזן של הסכסוך הישראלי-ערבי. מחלקות אחרות כוללות את UK Media Watch ו-BBC Watch המנטרות את התקשורת הבריטית, ואת Revista de Medio Oriente המנטרת את התקשורת דוברת הספרדית בספרד ובאמריקה הלטינית.

כותבי 'פרספקטיבה' מתחייבים לכתיבה מקצועית וחסרת פניות ומקפידים להתמודד עם אי-דיוקים רק באמצעות הצגת עובדות מבוססות.

 

הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים