אורי משגב מזהיר מפני שטחיות…

גדעון שביב

אורי משגב טוען שלא הבנו נכון את כוונת יוצר הכרזה שהוצגה בבצלאל. מה הוא עושה כשהנימוק שלו לאי ההבנה שלנו קורס?

 

bezlael

 

ברשימה שפרסם באתר 'הארץ'  ("חבל התלייה בבצלאל: הציניות, הפופוליזם והשטחיות המייאשת של בנט ורגב", 13.12) מסביר אורי משגב את הטעות (כאן, בגרסה לפני התיקון) של אלו שלא הבינו את ה"כרזה" בבצלאל, בו הוצג ראש הממשלה עם חבל תלייה:

הכותרת של המיצג בבצלאל, אולי עבור מי שלא ניחן בדקות הבחנה אמנותית היא: "קוראים לזה הסתה". כאמור, רק מי שמיהר להפיץ את הכרזה במנותק מההקשר והכותרת שניתנו לה חטא אולי בהסתה, לבטח בציניות ופופוליזם. כבר אמרנו, רגב ובנט; זהו שמם הנרדף.

משגב קובל נגד מי שלא "ניחן בדקות ההבחנה", אבל האם דווקא משגב הוא מי שטעה בעובדת היסוד של העניין?

על פי אתר NRG, לא התלמיד שיצר את הכרזה הוא שהוסיף לה את הכותרת המסייגת, אלא היה זה דווקא סטודנט אחר בבצלאל שמתוך זעזוע הוסיף לכרזה את "הכותרת" וכן את ההקשר של ההסתה כנגד רבין כך אותו תלמיד באתר NRG:

בהפסקה, בשעה אחת בצהריים, לקחתי את אחת הכרזות והפכתי אותה וכתבתי עליה בטוש שחור 'קוראים לזה הסתה' וחבר שלי שם תמונה מלפני רצח רבין באמצע", הוא מתאר ומסביר מדוע לא הוריד את הכרזות. "היה לי חשוב לא להוריד את הפוסטרים במטרה שאנשים יראו אותם בהקשר להסתה נגד רבין. היה לי חשוב שהסטודנט שעשה את זה וחברים שלו יבינו שלא כל דעה לגיטימית ושילמדו להיות אחראים על המסרים שהם מפרסמים

אופס. אכן לא כדאי "למהר להפיץ את הכרזה במנותק מההקשר".

זמן מה לאחר שהעלה משגב את רשימתו, הוא מחק ממנו את השורה הזו:

הכותרת של המיצג בבצלאל, אולי עבור מי שלא ניחן בדקות הבחנה אמנותית היא: "קוראים לזה הסתה". כאמור, רק מי שמיהר להפיץ את הכרזה במנותק מההקשר והכותרת שניתנו לה חטא אולי בהסתה

ובמקומה כתב:

… אם כבר יש פה הסתה, הרי שמקורה הוא בהעתקתה מחדר מדרגות בבצלאל אל רחבי הרשת. מי שאחראי להפצה הזאת הוא שחטא אולי בהסתה, לבטח בציניות ופופוליזם. כבר אמרנו, רגב ובנט; זהו שמם הנרדף.

אורי משגב בתגובה: אני לא מגיב לאתר שלכם. שלום ולהתראות

(תודה ל-Uria (@mode_ve_Ozev)

הוסף תגובה

4 תגובות

 1. דודידו

  אורי משגב הוא היפסטר פלצן שסובל מנרקסיסם קשה שחושב שהוא החכם בעולם ומהווה בעצם קיומו את מצפן המוסר של הישראלים באשר הם. העניין הוא שמשגב מפגין בוררות, שטחיות וחפפנות בכתיבה שלו והאסטרטגיה השחוקה שלו – לקבל תשומת לב בשל הנטייה להכעיס ולהרגיז הולכת ומאבדת את האפקטיביות שלה. בפועל למשגב אין שום השג של ממש מעבר לחשיפה שקיבל בהארץ ששם ככל שאתה יותר אנטישמי תקבל יותר במה.

  הגב
 2. אסף ארצי

  "…מקורה הוא בהעתקתה מחדר מדרגות בצלאל אל רחבי הרשת"
  זה כמו לומר על מי שצילם הדפס של רבין במדים נאציים ולפרסם אותו ברחבי עיתונות בתור הכותרת של הפגנת הימין: "שמי שאחראי להפצה הזאת הוא שחטא אולי בהסתה"

  הגב
 3. גל

  זה יפה שהסטודנטים בבצלאל מבינים שהתגובה הנכונה לשיח פוגעני הוא שיח נגדי, ולא השתקה. חבל שהפוליטיקאים והפובליציסטים במדינה לא מבינים את זה.

  הגב

תגובה
שם
דוא"ל

five × 3 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים