אזרח פלסטיני ולוחם אוקראיני נפגשים בדו"ח של האו"ם…

חנן עמיאור

רציתם דוגמא בולטת להטיה האנטי-ישראלית של האו"ם? בבקשה

 

UN

במהלך מבצע צוק איתן, לנוכח טענות הפלסטינים על הרג אזרחים חסר אבחנה שמבצע צה"ל בעזה, חשפה 'פרספקטיבה' את העובדה שהיחס בין העזתים ההרוגים לעזתיות ההרוגות, התחלק בפועל 87:13, כלומר מכל מאה הרוגים – 87 היו גברים, רובם בגילאי הלחימה. מריבוי מותם של גברים (ובפרט בגיל הלחימה) ביחס לחלקם באכלוסיה, ניתן להסיק כי חלק גדול מההרוגים השתתפו בלחימה, וכן שישראל לא ביצעה הרג ללא אבחנה.

את האו"ם הסטטיסטיקה הזו לא שכנעה, ומזכ"ל הארגון המשיך לרמוז, נוכח מספרי ההרוגים, כי שישראל מבצעת פשעי מלחמה.

ה-BBC הבריטי, דווקא הוא, לא יכול היה להתעלם מהנתונים ופרסם את סטטיסטיקת ההרוגים, תוך שהוא קורא "להתייחס בזהירות" לטענות החמאס על הרג ישראלי חסר אבחנה. כשביקש ענק החדשות הבריטי מנציג האו"ם הסבר לריבוי הקיצוני של הגברים העזתים ההרוגים לעומת מיעוט הנשים העזתיות ההרוגות,ענה האו"ם בתגובה:

הארגון אינו מעוניין להעריך מדוע ישנם גברים בוגרים כה רבים בין הנפגעים.

הדובר מטעם האו"ם אף הוסיף, כי מכיוון שהארגון נאלץ להתמודד עם מספר רב של נפגעים בפרק זמן קצר,

ראשית התמקדנו בתיעוד הנפגעים… אנו מקווים לבחון את העניין ולפרסם את הממצאים בעתיד הקרוב.

אנחנו עדיין ממתינים.

אלא שבעימות שהתקיים במקביל, בין רוסיה לאוקראינה, כפי שחושף בעל הבלוג Elder of Zion, אין צורך להמתין עוד, כיוון שהאו"ם דווקא מיהר להסיק מסקנות מתבקשות ולפרסמן. כשבוע לאחר התחמקות האו"ם מהסקת המסקנות המתבקשות לנוכח נתוני הנפגעים בעזה, פרסם הארגון דו"ח על המשבר במזרח אוקראינה. על פי הדו"ח, היחס בין הגברים והנשים בקרב הרוגי העימות במזרח אוקראינה דומה להפליא ליחס המקביל בעזה, בסטייה של אחוז אחד בלבד.

לכאורה היה אמור האו"ם לנקוט באמת מידה אחידה, ולטעון גם כאן שבשל אינטנסיביות העימות, והעובדה שאנשיו עסוקים בתיעוד הנפגעים, אין ביכולתו לספק הסבר לחריגה הקיצונית ביחס בין המינים מקרב הנפגעים. האומנם נקט האו"ם באמת מידה אחידה וניטרלית ולא כפולה ומוטה?

נו באמת. לפי הדו"ח:

חוסר האיזון המגדרי בין הנפגעים (12% נשים לעומת 88% גברים בין הנפגעים), עלול להצביע על כך שחברים בקבוצות החמושות, שהם על פי רוב גברים, מונים חלק ניכר מנפגעים אלו.  

הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

thirteen + eighteen =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים