גם כשחמאס הורג פלסטינים, מי שאשמה זו ישראל

גדעון שביב

 ה-BBC לא מצליח לדווח על דו"ח שמאשים את החמאס באלימות ורצח של אזרחים פלסטינים במהלך צוק איתן, מבלי לקבוע שגם לזה אחראית ישראל

 

amnesty1

הדו"ח של אמנסטי

 

ארגון זכויות האדם 'אמנסטי אינטרנשיונל' פרסם היום דו"ח אודות חטיפות, עינויים והוצאות להורג של פלסטינים בידי החמאס במהלך מבצע צוק איתן. כך לדוגמא סיכם את הדו"ח אתר 'וואלה!':

לפי הארגון, חמאס הוציא להורג לפחות 23 פלסטינים במהלך המבצע, ועצר ועינה עשרות אחרים, ביניהם חברים ותומכים בארגון פתח. לטענת הארגון, 16 מתוך אותם אנשים שהוצאו להורג באשמת שיתוף פעולה עם ישראל היו עצורים בידי חמאס לפני המבצע.

"ממשל חמאס העניק לכוחות הביטחון שלו חופש לבצע הפרות מזעזעות, אשר נעשו בין היתר נגד אנשים הנמצאים במעצר הארגון", נכתב בדוח. "פעולות מצמררות אלה, שחלקן מסתכם לכדי פשעי מלחמה, נועדו לשם נקמה ועל מנת להפיץ פחד ברחבי רצועת עזה".

גם ה-BBC פרסם כתבה על הדו"ח של "אמנסטי אינטרנשיונל", אלא שלקראת סוף הכתבה הוסיף הכתב אמירה ששופכת מעט אור על ייחסו כלפי ישראל:

BBC Middle East correspondent Kevin Connelly says that Hamas exercises undisputed authority within Gaza and Amnesty's powerful report depicts an organisation responding to the relentless pressure of Israeli military operations with a brutal campaign against its own enemies within.

תרגום:

כתב המזרח התיכון של ה-BBC קווין קונלי, אומר כי החמאס מפעיל סמכות בלתי מעורערת בעזה, וכי הדו"ח החזק של אמנסטי מתאר ארגון המגיב ללחץ הבלתי פוסק של פעולות צבאיות ישראליות, באמצעות מערכה ברוטלית כנגד אויביו מבפנים.

במילים אחרות, כתב ה-BBC אומר באופן מפורש למדי כי הפעולות הרצחניות של החמאס כנגד אזרחים בעזה, הן תגובה או תוצאה של לחץ ישראלי. זוהי דוגמא מאלפת לתופעה אותה תיאר כתב סוכנות AP לשעבר מתי פרידמן, לפיה עיתונאים זרים "נעולים" רק על דרך אחת לספר את הסיפור של ישראל:

העובדה היא שהאיומים של חמאס הן במידה רבה לא העניין (עבור עיתונאים זרים, ג"ש), מכיוון שמעשיהם של הפלסטינים הם לא העניין: רוב העיתונאים בעזה מאמינים שתפקידם הוא לתעד את האלימות של ישראל כלפי אזרחים פלסטינים. זו מהות הסיפור על ישראל.

 

הוסף תגובה

3 תגובות

 1. אסף ארצי

  שימו לב גם לביטוי "against its own enemies within" – חמאס לא "מדכא אזרחים" או "פוגע ביריבים פוליטיים" אלא "נלחם נגד האויבים שבתוכו". כדי להפוך את ישראל לרוע, הופכים את החמאס לגבורים.

  הגב
  • ניב

   אנטישמיות מתוחכמת במסווה של "עיתונאות אחראית". מאמר מעולה ששופך אור נוסף על תעשיית השקרים המשגשגת של חלקים נרחבים בתקשורת וארגוני "זכויות אדם" (בתנאי שהוא לא יהודי).

   הגב
 2. הערבים נכנסו לכאן בהמוניהם

  בזמן המנדט (ניתן לראות במפת הקרן הבריטית לחקר הארץ 1871-1880 שהארץ הייתה ריקה כמעט לחלוטין), כדי ליהנות מהתנאים שיצרו היהודים, ולמרות שהיו מהגרים, זו לא הייתה ארצם, דרשו מהבריטים בשיתוף מדינות ערב למנוע את הצלת משפחותינו בבית הלאומי, והבריטים התיישרו לפי דרישתם (בניגוד למחויבותם המנדטורית). במלחמת השחרור מהגרים אלה תקפו אותנו, הפסידו וברחו, חלקם לעזה.

  הגב

תגובה
שם
דוא"ל

18 + twenty =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים