האם אכן 'שוברים שתיקה' הם פטריוטים המתנגדים ל BDS?

חנן עמיאור

פעילי 'שוברים שתיקה', המציגים עצמם כפטריוטים ישראלים, מכחישים ב'הארץ' כל קשר לתנועת החרם על ישראל (ה BDS). העובדות מספרות סיפור אחר

 

לכידה

'שוברים שתיקה' ותנועת החרם. משתפים פעולה או לא? (צילום מסך: עמוד הפייסבוק של תנועת החרם)

 

הסערה הציבורית שקמה סביב 'שוברים שתיקה', אילצה את נציגי הארגון לצאת אל התקשורת, ולהדוף את הביקורת הציבורית באמצעות הצגת עצמם כפטריוטים ישראלים. אחד המסרים המרכזיים של 'שוברים שתיקה', במסגרת זו, היה הבידול המוחלט שהם טרחו להציג בינם לבין תנועת החרם על ישראל.

הנה כאן, בעיתון 'הארץ' של יום שישי האחרון, (סערת שוברים שתיקה: למה בחו"ל? "הכיבוש הוא לא עסק פנימי של ישראל", 18.12), מצוטט פעיל 'שוברים שתיקה', אחיה שץ, כאומר כך:

מבקרי הארגון אומרים כי פעילותו גורמת נזק לישראל ומחזקת את תנועת החרם עליה. "אנחנו לא תומכים ב-BDS, מעולם לא תמכנו ואנו לא משתפים פעולה אתם"

האומנם צודק אחיה שץ מ'שוברים שתיקה'?

תנועת החרם, משיכת ההשקעות והטלת הסנקציות על ישראל, (ה BDS), אינה ארגון אחד ממוסד, אלא רעיון אסטרטגי, היוצא מהכוח אל הפועל באמצעות קואליציה של ארגונים הפועלים בתחומים שונים ומקדמים את אותה האסטרטגיה, כל ארגון בכליו.

המשותף לכל ארגוני ה BDS הוא מקורות המימון שלהם והאירועים שהם עורכים מעת לעת, ושאליהם הם מזמינים את נציגי הארגונים המשתפים עמם פעולה.

הנה דיווחים מפורטים על מקורות המימון של 'שוברים שתיקה, המצביעים על כך שהארגון ממומן בידי אותן מדינותקרנות וגופים, המממנים גם את ארגוני ה BDS

והנה, מתוך עמוד הפייסבוק של BDS דרום אפריקה, תיאור הזמנתו של יהודה שאול, מייסד 'שוברים שתיקה', לשאת שתי הרצאות מרכזיות בשם הארגון, בכנס שערכה תנועת ה BDS  בדרום אפריקה.

יותר מזה. בשיחה עם 'פרספקטיבה', קובע העיתונאי והחוקר, איש 'ידיעות אחרונות' בן דרור ימיני, ש"לא רק ש'שוברים שתיקה הם חלק מתנועת ה BDS, הם הפכו להיות פניה של תנועת החרם על ישראל".

 

הוסף תגובה

9 תגובות

  • יוסי מירושלים

   הראה לי מקרה אחד בו בן דרור ימיני שיקר?
   מדובר באחד העיתונאים האמינים ביותר שיש.

   הגב
   • ליוסי מירושלים

    תראה לי מקרה אחד בו בן דרור ימיני דיבר אמת.
    מדובר באחד ה"עיתונאים" הכי שקרנים שיש.

    הגב
    • מר יוסי שמענו עליכם

     אתם עובדים קשה ברשת כדי להכפיש אותו כי הוא העז להגדיר מי אתם – חלק מ BDS. אגב איך הפרנסה ב'תעשית השלום'?

     הגב
 1. אשמת ממשלות ישראל לדורותיהן

  רק מדינה מטומטמת ורופסת כמו מדינת ישראל מאפשרת לארגוני שמאל הזויים ולארגוני "זכויות אדם" כביכול שבין שמם למטרותיהם ומעשיהם בפועל אין שום קשר למציאות והשם "זכויות אדם" שבו הם מתהדרים מהווה רק תחפושת ומסיכה על פניהם ושממומנים במיליוני דולר בשנה ממדינות זרות ומהאיחוד האירופי וקרנות אנטישמיות וגם ערביות ומהקרן החדשה להשמדת ישראל לפעול בשטחה תוך ניצול הדמוקרטיה במדינת ישראל על ידי שימוש פעיל ומרובה של אותם ארגונים במוסדות המדינה כגון הפרקליטות ומערכת המשפט בארץ כדי לפגוע בצביונה היהודי והציוני וביכולתה של המדינה להתמודד מול גלי הטרור "הבלסטיזי" ומול הדה לגיטימיציה והחרם על מדינת ישראל והשחרתה והצגתה כמדינת "אפרטהייד" ומדינה "גזענית" וכ"ו בארץ ובעולם,,,מדינת ישראל היא האשמה העיקרית בכך שהיא איפשרה במשך שנים לאותם ארגונים הזויים לנקוט בטרור מדיני ופוליטי נגדה ולפעול ללא הפרעה!!

  הגב
 2. יעל

  ניתן להוסיף את הסירטון ששודר בגב האומה אתמול 19.12 בסוף התוכנית הראו נאום של מנהיג שמאל באירלנד שקורא לחיילי צה"ל רוצחים וכדומא ואומר שהוא גילה את העובדות משוברים שתיקה. בנוסף הראו סוף הרצאה מול רוגר ווטרס תומך BDS ידוע.

  הגב
 3. אסף

  בהנהלת שוברים שתיקה יושבת נורית פלד-אלחנן. פרופ' לחינוך ואוריינות שבמחקריה היא קובעת שישראל מעוותת בספרי הלימוד שלה את דמות הפלסטיני כפי שנאצים עשו ליהודים.

  פלד-אלחנן אחראית בין השאר לטריבונאל ראסל שבו העמידו למשפט העמים את ישראל, והיא גם קוראת להחרמתה של ישראל אקדמית, כלכלית ותרבותית.

  מצחיק לומר שאין קשר בין "שוברים שתיקה" ל-bds.

  פרופ' נורית פלד אלחנן מבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית חתמה על רבות מהעצומות התומכות בחרם. "הגיע הזמן שגם האזרח הקטן ידע שיש מחיר לכיבוש ויצא נגדו. איך שלא מסתכלים החרם יעשה רק טוב לכולנו", היא אומרת. פלד אלחנן, בתו של האלוף מתי פלד, ממייסדי מחנה השלום הישראלי, שכלה את בתה, סמדר, בפיגוע במדרחוב בירושלים בספטמבר 97' .

  http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-480425

  הגב
 4. México

  Es preocupante la situación y parece que no hacemos nada..Los enemigos se multiplican y es conveniente hacer alianza con partidarios en el cristianismo que aman más de verdad a Israel que algunos en el judaísmo.Shalom.

  הגב

תגובה
שם
דוא"ל

20 + 6 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים