האם האפיפיור קרא לעבאס "מלאך של שלום"?

גדעון שביב

 

האפיפיור, הראיס והנשיא לשעבר בוותיקן, 2014 (פלאש 90*

האפיפיור, הראיס והנשיא לשעבר בוותיקן, 2014 (פלאש 90)

 

עדכון מה-20.5 – מה אמר האפיפיור לעבאס?

באתרי החדשות הישראלים (כמו גם הבינלאומיים), הופיעו דיווחים בעלי כותרות דומות על התואר בו כינה האפיפיור את יו"ר הראשות הפלסטינית מחמוד עבאס:

MAKO:

makopope

 

וואלה!:

וואלה

 

NRG:

nrg

 

נענע 10:

נענע10

 

אלא שלמרות הפרסום הנרחב של הציטוט בישראל ובעולם, יש סבירות גבוהה שהאפיפיור אמר לאבו מאזן משהו אחר לגמרי. האתר "Vatican Insider" המנוהל על ידי העיתון האיטלקי "La Stampa" מביא גרסה שונה למה אמר האפיפיור:

Vatican

As is tradition with heads of State or of government, Francis presented presented a gift to the Palestinian leader, commenting: “May the angel of peace destroy the evil spirit of war. I thought of you: may you be an angel of peace.” 

תרגום:

כפי שנהוג עם ראשי מדינות או ממשלות, פרנציסקוס העניק מתנה למנהיג הפלסטיני, והעיר: "מי ייתן ומלאך השלום ישמיד את רוחות המלחמה הרעות. חשבתי עליך: מי ייתן ותהיה מלאך של שלום".

במילים אחרות, האפיפיור לא קרא לאבו מאזן "מלאך של שלום" אלא איחל לו שהוא יהיה "מלאך של שלום". הניסוח של ה-Vatican Insider, מופיע גם באתרי חדשות איטלקיים רבים. נציין לחיוב את 'ישראל היום' ("אבו מאזן התקבל בחום בוותיקן", 17.05), בו נטען כי הוותיקן הכחיש שקרא לאבו-מאזן "מלאך של שלום". למיטב ידיעתינו 'ישראל היום' הוא היחיד בעולם שפרסם את ההכחשה.

 

הוסף תגובה

תגובה אחת

  1. אילן הדר

    נמצאה התשובה לשאלה הניצחית של שייקספיר "להיות או לא להיות" מסתבר שאתה יכול לא להיות מלאך אבל להיות מלאך בעיתונות הישראלית, גם וגם…

    הגב

תגובה
שם
דוא"ל

18 − four =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים