'הארץ' מניח ששכחנו מה קרה בתחנת הכוח של עזה

חנן עמיאור

כשעמירה הס מסבירה למה ישראל אחראית למשבר החשמל בעזה, מתבררים הסבריה כתערובת של הסתרות, חצאי אמיתות ושקרים. הס נמנעה מלהגיב

 

הפצצת תחנת הכוח של עזה במבצע צוק איתן (צילום: פלאש 90)

 

לכתבת 'הארץ' עמירה הס אין באמת ברירה אלא להכיר באחריות הפלסטינים למשבר החשמל בעזה, אבל בלי להאשים את ישראל הרי אי אפשר. ואכן, לטענת הס גם ישראל נושאת באחריות למשבר שנוצר. אתם שואלים למה? כיוון ש:

ישראל הפציצה והרסה את השנאים ומכלי הדלק של תחנת הכוח, והיא מגבילה כניסת חומרי גלם ובניין לצורך שיקום מהיר ותיקון של תשתית החשמל, כולל תחנת הכוח.

הס מתכוונת להפצצת תחנת הכוח של עזה בתאריך 29.7.2014, בזמן מבצע צוק איתן. אבל האשמתה מאולצת ושעונה על שני כרעי תרנגולת: כרע אחד חצי אמת וכרע שני, למרבה המבוכה, אפילו לא חצי:

  1. לא סתם הופצצה התחנה. הפצצתה היתה תגובה באש של טנק ישראלי כלפי חמושים שירו עליו מתוך התחנה, סמוך למיכל הדלק. הירי סיכן את צוות הטנק וחייב את שיתוק מקור הירי. (נסיבות המקרה כאן, עמוד 169)
  2. אין שום צורך ב"שיקום מהיר ותיקון של תשתית החשמל כולל תחנת הכוח", כיוון שלפי הודעת הפלסטינים עצמם, התחנה שוקמה תוך שבועות אחדים וכבר באמצע ספטמבר 2014 תוקנה והיתה מוכנה לפעולה מחודשת.

הסיבה למשבר החשמל איננה בעיה בתחנת הכוח, המשוקמת מזמן, אלא מחסור בסולר להפעלתה, עקב סירוב אבו מאזן לממן את רכישתו.

בשולי הטענה על שיקום "תשתיות החשמל" של עזה, לא מיותר להזכיר לעמירה הס ולקוראי 'הארץ' שיומיים לאחר אותה פגיעה בתחנת הכוח של עזה, השלימה ישראל את תיקונם של שני קווי מתח גבוה שהוליכו חשמל מישראל לרצועה, ונפגעו מירי כושל של חמאס לעבר ישראל.

הצגנו לעמירה הס את נסיבות ההפצצה ואת ההודעה על השיקום המהיר. היא בחרה שלא להגיב

הוסף תגובה

תגובה אחת

תגובה
שם
דוא"ל

6 − 3 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים