והוא בכלל לא ידע שהוא כזה, הו, מזג האוויר המצוין

גדעון שביב

ערוץ 2 קבעו שהשבעת טראמפ נכשלה, כי מיעוט המשתתפים היחסי לא יכול היה לנבוע ממזג האוויר "שהיה מצוין". יושבים בנווה אילן וקובעים קביעות על מזג האוויר בוושינגטון. וככה זה גם נראה

 

מימין הקהל בטקס ההשבעה של טראמפ, משמאל בטקס ההשבעה של אובמה

מימין הקהל בטקס ההשבעה של טראמפ, משמאל בטקס ההשבעה של אובמה

 

לחדשות סוף השבוע של ערוץ 2 היה חשוב לספר סיפור, (נוכח התמונות כאן למעלה אכן קשה להתווכח עמו) על המשמעות הנלמדת מההבדל העצום בין מספר האנשים בחגיגות ההשבעה של הנשיא טראמפ, למספר החוגגים בהשבעת הנשיא לשעבר אובמה.

אבל חדשות 2 רצו לעבות ולבסס את הטיעון, כדי שיהיה ברור שאין שום תירוץ זולת העדות ההמונית לכך שבחירת טראמפ היא תאונה פוליטית.

היתכן שלעומת מזג האוויר הרגוע והנוח בזמן השבעת אובמה, מזג האוויר המאיים וההפכפך ביום שישי האחרון הוא שהבריח משתתפים? בחדשות 2 החליטו לחסל את האפשרות הזו, (כאן, דקה 9:39) כשקבעו שטראמפ לא יוכל להאשים את מזג האוויר, כיוון ש"מזג האוויר שהיה מצוין".

 

%d7%9e%d7%96%d7%92-%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8

 

האמנם היה מזג האוויר מצוין?

לא בדיוק.

כך נפתחה היום הידיעה המרכזית ב'ידיעות אחרונות' (ארץ חדשה, 22.01):

השמיים היו צבועים אפור כהה, בעוד שהעננים הכבדים שריחפו מעל וושינגטון איימו בכל רגע להיבקע ולא הותירו קרן שמש בודדה. גם טיפות הגשם הטורדניות לא חדלו לטףטף על ראשים של 250 אלף המכובדים וההמונים שהגיעו לצפות בדונלד טראמפ מושבע לנשיאה ה-45 של ארה"ב מעל גבעת הקפיטל.

אפשר גם ללמוד משהו אודות מזג מזג האוויר ביום שישי האחרון מהדיווח הנרחב על  קשייו האישים של הנשיא לשעבר בוש בהתעטפות בשכמיית הגשם:

 

bush

 

מבול, אכן, לא ירד. אבל מה היה מזג האוויר הצפוי בשעות בהן האמריקאים היו צריכים להחליט אם להגיע לחגיגה? על פי דיווח רשת ABC היה צפי לגשם במהלך חגיגות ההשבעה.

ובקיצור, חדשות 2, הסיפור מספיק עסיסי גם ככה. חבל לקלקל אותו בהגזמות מיותרות.

הוסף תגובה

5 תגובות

 1. אחד

  למה זה משנה בכלל – גם אם רק אישתו והבת שלו באו לטכס – הוא עדין נשיא ארה"ב. ומר ערד ניר פרשן מטעם עצמו בערוץ 2 שצופים בו במקרה הטוב מליון אנשים במדינה קטנה במזרח התיכון…

  הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זו תמונה ממוקדם בבוקר- יש תמונות מאוחרות יותר ביום ואז רואים שהגיעו הרבה אנשים – אם כבר בודקים אמינות בדיווח

  הגב
 3. אמיר

  אגב, התמונות הללו של המשטחים הריקים הם מלפני הטקס. בזמן הטקס היה מלא. ניתן לראות זאת באתר CNN שבטעות שמו שם תמונה שמראה את כמות האנשים בזמן נאום טראמפ. ושם רואים שהיה מלא ודי קרוב למה שהיה בהשבעת אובמה.

  הגב
 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כמובן שהיום הוציא ה WSJ תמונה שמוכיחה שמדובר בפיברוק. התמונה מצולמת צולמה בשעה מוקדמת – לא קרוב להשבעה, בניגוד לתמונה של אובמה שצולמה בשעה הרבה יותר קרובה להשבעה. פורסמה תמונה בזמן ההשבעה שהיתה עם כמות ענקית של משתתפים, אםילו יותר משל אובמה

  הגב
 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בצפיה בשלושת ערוצי הטלויזיה העקריים, ניתן להבחין בקלות ל כי המגישים והכתבים מאוד נעלבו שאמריקה בחרה בניגוד לדעתם ובלי לשאול אותם וגרמו לכך שטראמפ יבחר לנשיא.

  הגב

תגובה
שם
דוא"ל

15 + 13 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים