חמאס מציג: עונת הנדידה

חנן עמיאור

נקודה מעניינת וחשובה נעדרה מהדיווחים על הכרזת חמאס על שינוי לכאורה באמנתו, והיא מעלה את השאלה מי פה באמת עושה BDS למי

 

%d7%9c%d7%9b%d7%99%d7%93%d7%941

הערבי הנודד. (מסיבת העיתונאים במלון שרתון בדוחא. צילום מסך מטוויטר).

 

מסיבת העיתונאים בדוחא קטאר, בה הכריז החמאס על שינויים כביכול בסעיפים באמנתו הנוגעים לישראל, סוקרה בתקשורת בהרחבה. מטבע הדברים התמקדו הדיווחים בפערי העמדות: חמאס טוען שהאמנה שונתה מהותית, ישראל טוענת שהשינוי קוסמטי בלבד.

נקודה חשובה ומעניינת נעלמה מהדיווחים: אף שמדובר בדוחא, בירת קטאר, לב לבו של העולם האסלאמי והעורף הפיננסי של ארגון הטרור, חמאס נאלץ להחליף שלושה מלונות עד שנמצא המקום שהסכים לארח את מסיבת העיתונאים שלו.

במקור תוכננה מסיבת העיתונאים להיערך במלון Rotana. זמן קצר לפני האירוע, פרסם חמאס את ההודעה הזו, לפיה בשל "נסיבות שמעבר לשליטתו", הוא נאלץ להעביר את האירוע למלון אחר:

 

%d7%9c%d7%9b%d7%99%d7%93%d7%94

 

מאוחר יותר הוכרז שהאירוע יערך במלון אחר בעיר – אינטרקונטיננטל. אלא שבתוך זמן קצר נאלץ חמאס לספוג סירוב נוסף ומסיבת העיתונאים שלו נאלצה להיגרר למלון שלישי – שרתון, בו אכן התקיימה לבסוף מסיבת העיתונאים, אם כי באיחור אלגנטי.

הפעם כבר לא הסתתר החמאס מאחורי התירוץ של "נסיבות שמעבר לשיטתו", אלא הודה שהאחראי למבוכה הזו הוא "הלובי היהודי בארה"ב ובבריטניה". (חמאס התכוון בכך לפעילותם של הארגונים THE LAWFARE PROCT, וכן  FOUNDATION FOR DEFENSE OF DEMOCRACIES )

בעיתונות הערבית המקורבת לחמאס, פורסם הסיפור במלואו:

 

%d7%9c%d7%9b%d7%99%d7%93%d7%94

 

לפי הפרסום, מלון Rotana, המלון הראשון בו אמורה היתה מסיבת העיתונאים להיערך, ביטל אותה בלי לנפק הסברים לארגון. המלון השני, אינטרקונטיננטל, הצטרף אף הוא ל Rotana, ובמהרה התבררה הסיבה: גורמים בבעלות על רשת המלונות, "כולל חברים בלובי היהודי בארה"ב ובבריטניה", לחצו על הנהלות המלונות לבטל את האירוע, תוך איומים בתביעות משפטיות. (אירוע מסיבת העיתונאים יכול להיחשב לעבירה על חוק הטרור האמריקני, ועשוי לחשוף את הבעלות הבינלאומית על המלונות לתביעות ענק בעוון שיתוף פעולה עם ארגון טרור מוכרז))

עיזאת רישק, חבר הלשכה המשפטית של חמאס, פרסם סדרת ציוצים פיוטית, בה הכריז ש"ממצור למצור ימשיך חמאס לעשות את דרכו לאורו של אללה", ואף איים על האחראים, או בלשונו "אלו שנעמדו לצדה של מכונת המלחמה של הכיבוש".

 

%d7%9c%d7%9b%d7%99%d7%93%d7%94

 

יוצא אפוא שכעת חשופה הבעלות הבינלאומית על מלונות שרתון לתביעה משפטית בשל הסכמתה לארח את האירוע במלונה בדוחא.

הנה כי כן, בלב לבו של העולם האסלאמי, חמאס מוצא עצמו מוחרם פעם אחר פעם ואינו מצליח לקיים מסיבת עיתונאים פשוטה, בה הוא בכלל מתיימר להצהיר על התמתנות לכאורה בעמדותיו.

כדאי לזכור את הסיפור הזה בדיון הבא על ה BDS וגם לשאול: אז מי כאן באמת מחרים את מי?

הוסף תגובה

2 תגובות

  1. דן

    השאלה "מי באמת מחרים את מי?" קצת תמוהה. האם משתמע שה BDS לא באמת מחרים? הלובי הציוני הוא זה שבאמת מחרים… אגב, היכן התקיימה מסיבת העיתונאים הקודמת? בעמוד הבית נכתב שהדיווחים כאן הם ללא משוא פנים. האמנם?

    הגב

תגובה
שם
דוא"ל

12 − one =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים