יונת השלום אלהבאש "חושש מהמצב שנוצר"

מערכת פרספקטיבה

כמה דברים שכתב ערוץ 10 חזי סימנטוב לא סיפר לכם על מרואיינו המרכזי, המזהיר אותנו מפני "קיצוניותו" של שר הביטחון המיועד

 

 

מחמוד אל הבאש

 

מאת טל רפאל

מינוי אביגדור ליברמן לשר הביטחון לא מקובל על רמאללה, מבשר כתב הערבים של ערוץ 10 חזי סימנטוב ("חשש ברשות הפלסטינית מהרחבת הקואליציה: "לא ניפגש עם ליברמן", 23.5.2016).

בכתבתו מראיין סימנטוב את יועצו הקרוב של הנשיא אבו מאזן, איש מודאג בשם מחמוד אלהבאש.

אותו אלהבאש "מביע את חששו מהמצב שנוצר", לפיו "מינוי ליברמן יזיק לתהליך השלום", היות שליברמן "שיגר איומים לכל עבר, רק טרוריסטים מתנהגים כך", ועוד ועוד.

סימנטוב מניח לאלהבאש לכרכם את פניו ולחלק ציונים ל"אידיואולוגיה הטרוריסטית ההרסנית" של שר הביטחון המיועד. רק עניין אחד קטן לא מובא לעיני הצופים, והוא מיהו אותו אלהבאש, יועצו של אבו מאזן לענייני דת, המביע חשש כה עמוק מן ההקצנה.

לאחר שבדקנו בעצמנו במי מדובר, אנחנו לא בטוחים כי אלהבאש הוא האדם המתאים ללמד קטגוריה על שר הביטחון הנכנס:

לפי המידע המובא באתר PMW, אלהבאש הוא תומך טרור מובהק:

אנו מביעים הערכה, כבוד והוקרה כלפי אלה שהם נכבדים מאיתנו, השהידים. (1/12/2015)

מטיף לטרור מובהק:

חטאי השהיד נמחלים מרגע שניגרת טיפת דמו הראשונה… השהיד מעיד לטובת 70 מבני משפחתו, ומציל את כולם מהגיהנום. השהיד נמצא ביחד עם הנביאים והצדיקים. (8/11/2013)

מתנגד לתהליך השלום, לו הוא כה חרד בכתבתו של סימנטוב:

על מה אנחנו [פת"ח וחמא"ס] חלוקים? האם אנו חלוקים על ירושלים, למשל? חלוקים על שחרור פלסטין מהים עד הנהר? חלוקים על מה? על מה הם חלוקים?". (26.9.2014)

ואנטישמי שרואה ביהודים כמייצגי ה"רשע" בעולם:

זהו סכסוך בין שתי ישויות, הטוב והרע, סכסוך בין שני פרויקטים: הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן, פרויקט שקשור באללה, וברצונו של אללה – באמת ובטוב, ופרויקט הקשור לעושק, לשטניות, לאיבה, לכיבוש ולברבריות". (23.10.2015)

אגב, זו לא הפעם הראשונה שאלהבאש מכנה את ליברמן בשלל כינויים. כבר ב-2012, בעקבות קריאתו של ליברמן (שכיהן אז כשר החוץ) להדחת יושב ראש הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, על ידי בחירות ברשות הפלסטינית, כינה אותו אלהבאש "שטן", "עבד לשטן", "שפל", "שודד" ו"טרוריסט".

'פרספקטיבה': חזי סימנטוב, מבין כל יועציו של הראיס לא הצלחת למצוא מישהו מתאים יותר לבקר את קיצוניות שר הביטחון הנכנס?

חדשות 10: נושא הכתבה היה פוליטי מדיני, וככזה לא עסק בדמותו של האיש. מחמוד אל-הבאש הוא יועצו של אבו מאזן לענייני דת ונחשב לאחד ממקורביו ולאיש סודו. בעבר ובהווה האיש אכן נשא דרשות, והתבטא בצורה חריפה נגד ישראל. אמירות אלו שודרו בחדשות 10 בעבר פעם אחר פעם, ולא הוסתרו מציבור צופינו. להפך.

 

 

הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

17 − eight =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים