לא מחרים. מפחד

גדעון שביב

ב-ynet מיהרו לדווח על עוד אמן שמחרים את ישראל. עוד לפני שיבש הדיו, האמן הספיק לפרסם כי לא מדובר בחרם או בצילו של חרם. ו-ynet? אצלם הוא עדיין מחרים.

                                                                 סליף קייטה

ynet היה כלי התקשורת היחידי אשר דיווח לפני מספר ימים על אמן נוסף אשר הצטרף לכאורה לחרם על ישראל, וביטל את הופעתו הקרובה בארץ הקודש. מדוע אם כך, כאשר התברר שהעובדות שונות, כי המוזיקאי הנודע איננו מחרים את ישראל אלא מפחד על חייו, ynet לא עדכן את הכתבה?

ביום חמישי דווח ב-ynet ("סליף קייטה מבטל את הופעתו בישראל", 22.8) כי המוזיקאי האפריקאי הנחשב סליף קייטה הצטרף לחרם על ישראל וביטל את הופעתו בפסטיבל ירושלים למוזיקה מקודשת. הדיווח של ynet התבסס על הודעה בעמוד הפייסבוק של מארגני הפסטיבל, מקור מוסמך לכל הדעות. אלא, שמספר שעות לאחר מכן פרסם סליף קייטה הודעה משלו ממנה עולה תמונה שונה לחלוטין:

…הסיבה לביטול לא הייתה בהחלטה של מר קייטה אלא על ידי סוכניו אשר "הופגזו" במאות איומים, ניסיונות סחיטה, הפחדות, הטרדות במדיה חברתית והוצאת דיבה, בטענה כי מר קייטה יופיע לא "לצורך שלום אלא בשביל אפרטהייד".

האיומים האלה נעשו על ידי קבוצה בשםBDS אשר איימה גם להמשיך ולהגביר קמפיין "אנטי-סליף", בו כבר החלה במדיה החברתית, ולפעול בהתמדה להרוס את המוניטין והקריירה שסליף בנה במשך 40 שנה, לא רק בפן המקצועי אלא גם בנושא קידום זכויות אדם ולבקנות…

למרות שאנחנו אוהבים את ישראל ואת כל מעריציו של סליף שמה… אנחנו לא מסכמים עם טקטיקת ההפחדה והבריונות של קבוצת BDS, ולפיכך ההנהלה [של סליף] החליטה לנהוג במשנה זהירות כאשר מולה עומדת קבוצה קיצונית, כפי שאנחנו מאמינים שארגון ה-BDSהינו.

סליף, אם כן, לא הצטרף לחרם, אלא פשוט חשש ממעלליהם של הפעילים האנטי-ישראליים נוטפי הריר. הוא אף הודיע כי הוא אוהב את ישראל, וכי יחפש הזדמנות להופיע בה בעתיד.

הפוסט של סליף קייטה פורסם די מהר בידי בלוגרים פרו-ישראלים ברשת, וגם מארגני הפסטיבל קישרו אליו בדף הפייסבוק שלהם. גם 'פרספקטיבה' יצרה קשר עם ynet על מנת שיעדכנו את הדיווח, אך ללא הועיל. נכון לשעה זו, קוראי ynet עדיין אינם יודעים כי הכתבה באתר איננה משקפת את המציאות. ynetהצטיין בכך שהיה היחיד שדיווח (בזמן אמת) על ה"חרם" של סליף קייטה על ישראל. כיצד אם כן לא הצליח למצוא את אותם המקורות בדיוק, אשר פרסמו כי לא חרם הוא הסיפור האמיתי פה, אלא פחד מבריונות של פעילי BDS?

  

הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

one × 5 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים