'מקור ראשון' אוטם את אוזניו (ואוזני קוראיו)

ישי גולדפלם

'מקור ראשון' ממשיך לזלזל בקוראיו. ביומיים האחרונים נעצרו מספר בני נוער בחשד למעורבות בתקיפתו של צעיר ערבי בשבוע שעבר בירושלים. אתמול הובא להארכת מעצר אחד הנערים, בן 14, אשר בדרך לאולם הדיונים, שחרר מול הכתבים והצלמים את הפנינים הבאות:

הייתי בכיכר ציון והייתי מעורב כי הוא קילל את אמא שלי. הוא חטף מכות? שיחטוף את המכות שלו עד הסוף. מצידי שימות. הוא ערבי. אם אתה תעבור בשער שכם תחטוף דקירה. היינו שם 40-50 ילד, וכל מי שהיה בקרבת מקום הרביץ לו. אם זה תלוי בי, אני גם רוצח אותו.

אמנם הניסוח קצת משתנה מעיתון לעיתון, אך זה פחות או יותר מה שאמר אותו העלם. לו הייתם עורכי עיתון, איזו כותרת הייתם נותנים לידיעה שהמונולוג הנ"ל עומד במרכזה? נבדוק מה עשו עורכי העיתונים האמיתיים.

'ישראל היום':

"אם זה היה תלוי בי, הייתי רוצח אותו"

'הארץ':

החשוד בלינץ' בירושלים: "הוא ערבי, מצידי שימות"

'ידיעות אחרונות':

"היינו שם 40-50 ילדים וכולם הרביצו לו. הוא ערבי. שימות"

'מעריב':

במשטרה חושדים: נערה שסיפרה שפלסטיני אנס אותה הסיתה ללינץ'

ובכותרת המשנה של 'מעריב' נכתב:

אחד החשודים בתקיפתו של ג'מאל ג'ולאני: "שימות. הוא ערבי. אם הייתי יכול הייתי רוצח אותו"

ומה הכותרת של 'מקור ראשון'?

אחד מתוקפי הצעיר הערבי: "הוא קילל את אמא שלי"

מה זה הכותרת הזו? האם עורכי 'מקור ראשון' לא חושבים שמילים קשות על רצח, מוות, אלימות ושנאה של ילד שבקושי חגג בר-מצוה אינן ראויות מספיק על מנת לשמש כותרת? הרי הדברים שנאמרו על ידו הם לא פחות ממפחידים, ואמורים לעורר דיון ציבורי בשאלה כיצד ילד מגיע בכלל למצב שהוא מסוגל לדבר בצורה כזו. אגב, גם בכותרת המשנה אין זכר לדברים הקשים שאמר הנער.

דומה ש'מקור ראשון' בורח מאחריות. המשפט "הוא קילל את אמא שלי" הוא המשפט הכי פחות חשוב במונולוג של אותו עציר צעיר. מדוע העיתון מפחד לשים את האמת המרה והמכוערת באופן גלוי ובולט בפני קוראיו?

הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

2 + 15 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים