'מקור ראשון' וויתר על הרצון לדיוק

ישי גולדפלם

בפעם השלישית בחודש, 'מקור ראשון' לא מצליח לחבר תמונה לתיאור שלה

לאחר ש'מקור ראשון' קרא לאזרחים מחבלים, ולאחר שקרא לחיילי צבא עיראק אל-קאעידה, אתמול הוא שוב לא הצליח לחבר בין תמונה שפרסם לבין התיאור שלה. בכתבה "עיראק: אם ארה"ב לא תעזור לנו נגד דאעש נפנה לאיראן" (כאן בגרסה מקוונת באתרnrg), פורסמה התמונה הבאה עם הכיתוב: "חיילי צבא עיראק במשימת אבטחה":

epa1

צבא עיראק? בדקנו את התמונה המקורית באתר EPA, משם נלקחה התמונה:

epa2

התיאור המקורי של התמונה:

Kurdish Peshmerga soldiers secure an area on the borders between Kirkuk city and Tikrit, northern Iraq on 30 June 2014.

תרגום:

חיילי הפשמרגה הכורדים מאבטחים אזור סמוך לגבול בין העיר כירכוכ וטיקריט בצפון עיראק, 30 ביוני, 2014.

הפשמרגה הוא כינויי למיליציה כורדית הפועלת בשטחי האוטונומיה הכורדית בצפון עיראק. וכך תיאר את חיילי הפשמרגה, רק בשבוע שעבר, 'מעריב סופהשבוע':

כיבוש כירכוכ וההשתלטות על שטחים נוספים במחוז נינווה הסמוך היו עדות לכך שהפשמרגה, שמונים לפי ההערכות יותר מ-70 אלף לוחמים, הם הכוח הצבאי האמיתי היחיד שנותר בצפון עיראק. זאת אחרי שהתברר כי הצבא העיראקי – עם כל ההשקעה הזרה והאימונים – התפרק בתוך דקות מול החמושים הסונים.

לטובת מי שחושב שאולי מדובר בהתקטננות, שוו בנפשכם פרסום תמונה של חיילי צה"ל בעיתון בריטי, ומתחתיה הכיתוב "חיילי צד"ל", או תמונה של חיילי צד"ל ומתחתיה הכיתוב "חיילי צה"ל". צה"ל אינו צד"ל, אזרחים אינם מחבלים, צבא עיראק אינו אל-קאעידה, והפשמרגה אינם צבא עיראק. דיוק הוא דיוק הוא דיוק, בין אם בכותרת, בכתבה או בתמונה.

הוסף תגובה

תגובה
שם
דוא"ל

14 − 11 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים