מקצועיות עיתונאית תוצרת ynet

גדעון שביב

לפני חודש וחצי דיווח אתר ynet שארגון המקושר לחמאס הצטרף לאו"ם. אתמול דיווח ynet שאותו ארגון הצטרף רק אתמול לאו"ם. אז מתי הוא באמת הצטרף לאו"ם, ולמה ynet  דיווח את אותו הדבר פעמיים בהפרש של חודש וחצי? התשובה לא קשורה לאו"ם, אלא להתנהלות של ynet

 

ynet logo

 

 

 

מבזק חדשות יבשושי למדי שהופיע אתמול ב-ynet, דיווח כדלהלן:

prc

 

אבל רגע – לפני חודש וחצי דווח ב-ynet בדיוק אותו הדבר:

 

ynet1

 

אז מה קורה פה? מה פשר הכפילות? אם זה קרה לפני חודש וחצי, אז מה קרה אתמול? אז זהו, שזה לא קרה לפני חודש וחצי. כפי ש'פרספקטיבה' הסבירה בזמנו, לפני כחודש וחצי (1.6.15) ועדה של האו"ם בסה"כ המליצה על הענקת מעמד של יועץ לארגון הפלסטיני, ואילו אתמול קיבלה הוועדה הכלכלית-חברתית של האו"ם את המלצת הוועדה, והארגון זכה סוף סוף לסטטוס היועץ. ב-ynet לא הבינו נכון מה קרה לפני חודש וחצי, וכבר אז דיווחו בטעות שהארגון הפלסטיני הצטרף לשורות האו"ם, מה שבפועל קרה רק אתמול. 'פרספקטיבה' פנתה אז ל-ynet על מנת להצביע על הטעות, אולם לא קיבלה כל תגובה (נציין שכלי תקשורת נוספים ביצעו את אותה הטעות, ולפחות שלשה מהם תיקנו את דיווחיהם בעקבות פניית 'פרפסקטיבה' – 'ישראל היום', nrg וגלי צה"ל).

אולי ב-ynet חשבו שאף אחד לא יזכור שהם כבר דיווחו בטעות שהדבר קרה לפני חודש וחצי, והאמת היא שהם כנראה צודקים. אבל הם אפילו השמיטו מהמבזק את המשפט היחיד שהתייחס למה שקרה בחודש שעבר (המבזק של ynet לקוח מסוכנות AP). כך בדיווח המקורי של AP:

Last month, the UN committee that accredits non-governmental organizations, or NGOs, recommended that the center's application be approved.

תרגום (מאתר NRG):

בחודש שעבר המליצה ועדת האו"ם אשר תפקידה להמליץ על הכרה בארגונים לא ממשלתיים שבקשת המרכז לקבל הכרה תאושר.

ynet, אם כן, גם דיווח דיווח שגוי, גם לא תיקן, וגם השמיט מידע רלוונטי בדיווח השני. אמנם צרכני החדשות לא צריכים להדיר שינה מעינהם בגלל הטעות היחסית מינורית של ynet, אבל התנהלותו מעידה על חוסר מקצועיות.

 

 

הוסף תגובה

תגובה אחת

  1. איתי הורביץ

    מעניין שכל חוסר מקצועיות של YNET תמיד- אבל תמיד- משרת את האג'נדה הפוליטית שלו.

    הגב

תגובה
שם
דוא"ל

twenty − seventeen =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים