נחום ברנע בעלילה לא היגיינית

חנן עמיאור

נחום ברנע קבע שישראל מנעה הכנסת טמפונים לעזה במסגרת הסגר. כשהתבקש להציג את המקור לטענה חמורה ושקרית זו, הפנה לאלוף במיל' עמוס גלעד. תגובת גלעד מדברת בעד עצמה

 

לכידה

נחום ברנע. עלילת דם (צילום: פלאש 90)

 

בשבת האחרונה (המוסף לשבת, 'ידיעות אחרונות', 2.10, עמוד 2) כתב העיתונאי נחום ברנע בטורו את המשפט הבא:

לסגר על עזה, שכלל בעבר איסור על הכנסת טמפונים, היה קשר קלוש לביטחון.

הקביעה המבצעית הנחרצת של ברנע לגבי חוסר יעילות הסגר, עומדת בסימן שאלה. כאן, בעמוד 4 של עדות שר הביטחון אהוד ברק בפני ועדת טירקל, מוגדר הסגר כ"כורח מתחייב מאחריותנו לביטחון תושבי ישראל שאין באפשרותנו לבטלו".

אבל נתרכז בשאלה החשובה יותר: ככל הידוע, מגבילה ישראל הכנסת מוצרים לעזה, רק במקרה שיכול להיות להם שימוש עוין אפשרי. למשל דשנים לחקלאות, שמהם ניתן להרכיב גם פצצות, או בטון לבנייה, שבאמצעותו ניתן לבנות ביצורים ומנהרות תקיפה. מה שמחדד את השאלה: האומנם אסרה ישראל הכנסת מוצרי היגיינה לרצועת עזה?

נטייתו של נחום ברנע להיטפל דווקא לענייני  נשים שמתחת לחגורה, אינה בגדר דבר חדש, ובכל זאת, חשוב לברר האם באמת נהגה ישראל בזדון מכוער ומרושע שכזה כלפי נשות עזה, שבשרירות לב מנעה מהן היגיינה אישית? הרי זו טענה אפלה, מזעזעת, על גבול האנטישמית.

'פרספקטיבה' פנתה לדוברות מתאם פעולות הממשלה בשטחים, בשאלה האם נכונה הטענה שפרסם ברנע. תגובתם: לא מוכר לנו. תפנו לשב"כ. פנינו לשב"כ. תגובתם: לא מוכר לנו. תפנו למתאם פעולות הממשלה בשטחים.

פנינו לנחום ברנע. אמרנו לו שטענתו מוכחשת על ידי הרשויות האחראיות לעניין וביקשנו ממנו מקור/אסמכתה. הוא הפנה אותנו לראש האגף המדיני בטחוני במשרד הביטחון, אלוף במיל' עמוס גלעד.

פנינו לעמוס גלעד ושאלנו אותו האומנם.

תגובת עמוס גלעד: כל הזמן הוא (ברנע) כותב את הדבר המבחיל הזה. זה מראה כמה אנחנו מטומטמים ורשעים. אבל זה לא נכון. לא אמרתי לו את זה מעולם. במילים פשוטות בשפה העברית: לא היה ולא נברא.

 

 

הוסף תגובה

9 תגובות

  1. גל

    לפחות הוא כבר לא כותב שיש מצור על עזה. מישהו גילה לו שלעזה יש גבול יבשתי עם מצרים..

    הגב
  2. גיא

    איך בדיוק פניתם אליו? אני מחפש כתובת מייל שלו ולא מוצא, גם כי אני סבור שנפלה שגיאה באחד הטורים שלו ורוצה לפנות אליו ולשמוע את תגובתו. כיצד יוצרים איתו קשר, ברמה הטכנית? תודה.

    הגב

תגובה
שם
דוא"ל

one × two =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים