ספי רכלבסקי באובססיית סיירת

מערכת פרספקטיבה

עשרה מאמרים שונים לפחות, הקדיש ספי רכלבסקי בשנתיים האחרונות ב'הארץ' להשרשת טענתו שנתניהו פנה לרב דוב ליאור במילים "אתה הסיירת של עם ישראל". האם זו אמת?

 

לכידה

נתניהו נושא דברים ב'מרכז הרב', יוני 2011. מה בדיוק אמר ולמי?

 

מאת נתן רם

 

ספי רכלבסקי, בעל טור שהוא גם פעיל פוליטי לעת מצוא, טוען ש"נתניהו הוא חלק מהבעיה" בכוונו לאלימות הרצחנית של נערי הגבעות. כדי להוכיח את טענתו זו, קובע רכלבסקי ב'הארץ' (נתניהו קורא להם סיירת, 28.12) שנתניהו הכריז שהרב דוב ליאור, הנחשב לאחד הרבנים הימניים ביותר, (העניק את הסכמתו לספר 'תורת המלך') ״הוא הסיירת שמובילה את עם ישראל״.

רכלבסקי שקדן ועקבי באופן מעורר התפעלות במאמציו להטמיע בתודעת הציבור כעובדה את טענתו זו. נוסף על מאמרו האחרון מראשית השבוע, הוא עשה זאת במאמר שפרסם ב'הארץ' בחודש שעבר, בשני מאמרים שונים באוגוסט האחרון, במאמר מאוגוסט 2014, בשני מאמרים נוספים ביולי 2014, במאמר נוסף באפריל 2014, במאמר נוסף  בנובמבר 2013, במאמר נוסף  באוקטובר 2013, ואת עשר הדוגמאות(!) הללו, מצאנו רק בחיפוש ראשוני ושטחי.

אחרי מתקפה שכזו כמעט לא נעים לשאול, ובכל זאת: האומנם קבע נתניהו שהרב דוב ליאור הוא "הסיירת של עם ישראל"?

התשובה היא שלא. מדי שנה בליל כ"ח באייר, בא נתניהו לביקור מסורתי בישיבת 'מרכז הרב' בירושלים. רכלבסקי מתכוון לדברים שנשא נתניהו באותו מעמד בשנת 2011, אז פנה אל התלמידים, (כאן, בדקה 13:47), ואמר להם כך:

אם מותר לי להתבטא כך, אני רואה בכם סיירת של תורה… אתם הולכים לפני המחנה להאיר את דרכו. אם אני יכול לתת עצה, תמיד שמרו על קשר, קשר עין, קשר קשר, תמיד לשמור על קשר עם המחנה

האמת היא שבמאמר שפרסם רכלבסקי ב'הארץ' ימים אחדים לאחר האירוע, עוד היה מעט יותר מדויק, כשכתב ש"נתניהו פנה למושחיו וציבורם וקבע, שהם שחיזקוהו מול ברק אובמה. "אתם הסיירת הנבחרת שמוליכה את העם".

איך מתוך הדברים האלה התפיח רכלבסקי את המיתוס הדימיוני, לפיו פנה נתניהו אל הרב דוב ליאור ואמר לו שהוא "הסיירת של עם ישראל"?

רכלבסקי בחר שלא להגיב לפניית 'פרספקטיבה'

 

הוסף תגובה

3 תגובות

 1. אפי

  עיתון הארץ נוטה לחשוב שהוא מעל הכלל שאומר "בעיתון של היום נעטוף דגים מחר"
  ישנם עוד מקרים שהאנשים החושבים בעיתון מעדיפים "עובדות" נוחות לעיכול

  הגב
 2. נא לא לבלבל עיתונאים עם עובדות

  זה גורם להם לסחרחורות קשות כאבי ראש וורטיגו.

  הגב

תגובה
שם
דוא"ל

five − 2 =

חזרה למאמרים
הרשמה לניוזלטר
הכניסו את פרטיכם וקבלו עדכונים שוטפים לדוא"ל
אני מסכים לתנאי השימוש
הירשם
פרספקטיבה בפייסבוק
פרספקטיבה בתקשורת
עמותת האם
שותפים