'אביב נעורים': גילויים חדשים מאת ההיסטוריון הצבאי אורי משגב

על בסיס מזיגה של עצלנות ובורות, בנה אורי משגב ב'הארץ' טיעון גס ומכוער נגד ראש הממשלה

בתמונה: אורח מכבד בכפייה חלל שנוי במחלוקת המתבייש באחיו מתוך קברו (צילום: חיים צח, לע"מ)

 

נשיא פולין אנדז'יי דודה, שביקר השבוע בישראל, חשב על מחווה מקורית. הוא הביא עמו במיוחד אבן מגטו וורשה, וביקש מראש הממשלה שיקח אותו לקבר אחיו, יוני נתניהו, בהר הרצל, כדי להניח את האבן על קברו של מי שאותו הגדיר "גיבור כל האנושות".

השניים אכן עלו לקבר והדבר קיבל פומבי בפוסט פופולרי שהעלה ראש הממשלה לדף הפייסבוק שלו. (למעלה מ 1,000 שיתופים, למעלה מ 16,000 סימוני 'אהבתי')

העיתונאי אורי משגב פחות התחבר. במאמר ארסי במיוחד שפרסם ב'הארץ', (מסית, מסיט ומצית: נתניהו מסוכן לישראל, 18.1) כינה את העלייה המשותפת לקבר "גרוטסקה", ואף רמז שנתניהו כפה אותה על עמיתו הפולני ("נתניהו גורר את האורח שלו, כמובן "לבקשתו", להר הרצל"). וזאת חרף ההודעה הרשמית לפיה נעשה הדבר (החריג) לבקשת האורח, שכאמור התכונן אליה מבעוד מועד בהביאו את האבן מוורשה.

כדי לבנות את הטיעון עד המחץ החותם את המאמר, ("אחיך יוני היה מתבייש בך") הוסיף משגב בפסקה האחרונה טענה לעגנית ומשפילה, לפיה מנהלי הדף העדיפו לא למחוק תגובות שייחסו ליוני נתניהו את הובלת מבצע 'אביב נעורים', בעוד שהוא כלל לא היה שם. כך משגב:

%d7%9c%d7%9b%d7%99%d7%93%d7%941

לו רק היה משגב מקדיש עשר שניות מזמנו לבדיקת טענתו על המבצע, היה מגלה שיוני נתניהו השתתף גם השתתף במבצע, (מחופש לגבר ערבי בטיול רומנטי עם בחורה ערבייה, שלא היתה אלא לוחם אחד ביחידה).

ולו רק היה מקדיש עוד עשרים שניות מזמנו, פותח את כל התגובות לפוסט של רה"מ וכותב בשורת החיפוש את המילים 'אביב נעורים', היה מגלה ששלוש תגובות (מתוך כ 600) אכן התייחסו להשתתפותו של נתניהו במבצע, אך אף לא באחת מהן נטען שהוא הוביל אותו.

בלעדי הטענות הכוזבות האלו, הקביעה המעודנת והאלגנטית של משגב על בושתו של יוני באחיו הרי לא עומדת מספיק יציב. אז חפיף על הפרטים והעובדות. העיקר שבנינו טיעון לתפארה.

אורי משגב בתגובה: הטעות תוקנה כבר אתמול. תודה על תשומת הלב. מקווה שתמשיכו לקרוא בקפידה את ״הארץ״. אין עוד עיתון כזה

 

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. ככל שהם נהיים בוטים יותר וצעקניים יותר, אני יודע שמצבם רע יותר. נמשיך לקרוא את הפמפלט שנקרא "הארץ", מר משגב, נמשיך לקרוא ולצחוק ולבוז.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות