ב'הארץ' נטען ש"הכיבוש הוא בית היוצר של הטרור". ומה במציאות?

באיזה יקום צריך לחיות כדי לטעון שהטרור הערבי הוא תוצאה של מלחמת ששת הימים? ובכל זאת, כך טוענת אקדמאית מדופלמת מעל דפי עיתון 'הארץ'

ד"ר מאיה רוזנפלד אינה סתם אחת. על פי הערת הקרדיט שלה, היא "סוציולוגית ואנתרופולוגית החוקרת את החברה והפוליטיקה הפלסטיניות בשטחים הכבושים ובפזורה". לדבריה, לפיכך, כפי שפרסמה בעיתון 'הארץ' ("האם המחנה הציוני בשל למהפך?", 28.5), נודעים משקל וחשיבות שהרי מדובר בברת סמכא. ואיך מבקשת החוקרת "להסביר גם את גילויי הטרור בהקשרם ההיסטורי הפוליטי והלוגי"? באמצעות הקביעה הבאה:

הכיבוש הוא בית היוצר של הטרור, ולא להפך

כלומר – הטרור הוא פועל יוצא של הכיבוש, ולא הכיבוש הוא פועל יוצא של הטרור. כלומר – אם מה שיצר את הטרור הוא הכיבוש, הרי שלפני הכיבוש לא היה לטרור בית יוצר והוא לא נוצר ולא הופיע בסכסוך הישראלי ערבי, אלא בעקבות הכיבוש. והמסקנה המובלעת: רק בגלל כיבושי 67', אנו חווים טרור פלסטיני. כשיפסק הכיבוש, לא יהיה עוד לטרור בית יוצר, לא תיוותר לו עילת קיום, והוא ייפסק.

האומנם עומדת קביעה מוזרה זו במבחן ההיסטוריה?

בשנת 1834, כשחובבי ציון הראשונים רק החלו להיוולד, כבר יצאו ערביי הגליל לפוגרום ביהודי צפת, במסגרתו אנסו, בזזו, שרפו, החריבו ורצחו ביהודי צפת וברכושם במשך 33 ימים. כל רכוש הקהילה נבזז.

לפי הספר "קו החריש והאש", הסוקר את תולדות 150 שנות סכסוך (וגם לדעת היסטוריונים נוספים), החלו מעשי האיבה הערביים כלפי יהודי הארץ רק אחר כך, בשנת 1860, בעקבות בנייתה של השכונה היהודית הראשונה מחוץ לחומות העיר העתיקה, משכנות שאננים.

לפי ההיסטוריון הלל כהן – המתעלם מפרעות תרפ"א (1921, 46 שנים לפני "הכיבוש"), שהחלו ביפו והתפשטו לישובים נוספים ובהן נרצחו עשרות יהודים – שורש הסכסוך והטרור הופיע מאוחר יותר, בתרפ"ט (1929, 38 שנים לפני "הכיבוש"), אז כזכור רצחו ופצעו הערבים מאות יהודים, בעיקר בחברון ובצפת, תוך מעשי טרור אכזריים וזוועתיים המזכירים את הנעשה בימים אלו מסביב לגבולותינו.

ניתן גם להגדיר את שנת 1936 (31 שנה לפני "הכיבוש"), כשנה שבה נולד הטרור הפלסטיני המאורגן נגד יהודי הארץ, במסגרת המרד הערבי הגדול  שפרץ בצורת טרור ערבי חסר אבחנה בעקבות עליית יהודי מזרח אירופה לארץ, שחששו מהשלכות עליית הנאצים לשלטון בגרמניה.

העיקרון מובן ואפשר לדלג מעט, היישר אל הקמת ארגון הטרור אש"ף בינואר 1964, ששם לו למטרה את ההתנגדות המזוינת לישראל באמצעות טרור נגד אזרחים, שלוש וחצי שנים לפני "הכיבוש".

לטעון כי "הכיבוש הוא בית היוצר של הטרור ולא להיפך", מעיד או על בורות או על מחסור חמור ביושרה אינטלקטואלית.

 

 

למאמר זה התפרסמו 6 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. חיי מנעמים באוניברסיטה ותנאים סוציאלים מפליגים לאנשי אקדמיה מומחים ל.. מומחים למה בעצם? על.. על מה בעצם? אז מה הפתרון לעודף הזמן (בגלל פטור מדאגות פרנסה)? לתקוף את הארגון המדיני (המפרנס) שאינו מסוגל להתגונן, הרי חברת ענק כלשהי הגברת החכמה (ובוודאי 'סוציאליסטית') לא תעז לתקוף. ישראל זו ברירת מחדל. על לתקוף את היהודים אין צורך להרחיב, זה הרגל, מסורת, בלתי רצוני. ראו במאמר של דר' יוחאי סלע כיצד כול פיפס בישראל (גם חיובי) מנוצל בגרמניה להשמצה בנוסח ניאונאצי, זה מאוד מקובל שם כיום. הגברת מתחברת למקובלות התרבותיות.

  2. חייב להיות גבול לסילוף האמת ע"י השמאל הקיצוני האנטי-ציוני! האם גם המופתי שחבר לנאצים על מנת להכחיד את הישוב היהודי בארץ, סבל מה"כיבוש" שקרה רק קרוב ל- 25 שנה מאוחר יותר? ראוי היה להעמיד לדין על סילוף עובדות הסטוריות ע"י מומחים בתחום.

  3. אפשר להמשיך- ואדי קלט הוקם על ידי תימנים שדוכאו וגורשו על ידי הערבים במאה ה19. מה שאתם רואים היום זו בניה לא חוקית בבתים של יהודים שגורשו באלימות ומצור. אז שלא יעבדו עליכם עם רשרוש במפתחות.

  4. מנפלאות הראיה הפוסט כרונולגית – פרעות תרפ"ט הן תוצאה של "כיבוש 67".

  5. את הטלאי הצהוב המציאו המוסלמים כ 1200 שנה בקירוב לפני עליית הנאצים לשלטון.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות