האם אכן 'שוברים שתיקה' הם פטריוטים המתנגדים ל BDS?

פעילי 'שוברים שתיקה', המציגים עצמם כפטריוטים ישראלים, מכחישים ב'הארץ' כל קשר לתנועת החרם על ישראל (ה BDS). העובדות מספרות סיפור אחר

'שוברים שתיקה' ותנועת החרם. משתפים פעולה או לא? (צילום מסך: עמוד הפייסבוק של תנועת החרם)

 

הסערה הציבורית שקמה סביב 'שוברים שתיקה', אילצה את נציגי הארגון לצאת אל התקשורת, ולהדוף את הביקורת הציבורית באמצעות הצגת עצמם כפטריוטים ישראלים. אחד המסרים המרכזיים של 'שוברים שתיקה', במסגרת זו, היה הבידול המוחלט שהם טרחו להציג בינם לבין תנועת החרם על ישראל.

הנה כאן, בעיתון 'הארץ' של יום שישי האחרון, (סערת שוברים שתיקה: למה בחו"ל? "הכיבוש הוא לא עסק פנימי של ישראל", 18.12), מצוטט פעיל 'שוברים שתיקה', אחיה שץ, כאומר כך:

מבקרי הארגון אומרים כי פעילותו גורמת נזק לישראל ומחזקת את תנועת החרם עליה. "אנחנו לא תומכים ב-BDS, מעולם לא תמכנו ואנו לא משתפים פעולה אתם"

האומנם צודק אחיה שץ מ'שוברים שתיקה'?

תנועת החרם, משיכת ההשקעות והטלת הסנקציות על ישראל, (ה BDS), אינה ארגון אחד ממוסד, אלא רעיון אסטרטגי, היוצא מהכוח אל הפועל באמצעות קואליציה של ארגונים הפועלים בתחומים שונים ומקדמים את אותה האסטרטגיה, כל ארגון בכליו.

המשותף לכל ארגוני ה BDS הוא מקורות המימון שלהם והאירועים שהם עורכים מעת לעת, ושאליהם הם מזמינים את נציגי הארגונים המשתפים עמם פעולה.

הנה דיווחים מפורטים על מקורות המימון של 'שוברים שתיקה, המצביעים על כך שהארגון ממומן בידי אותן מדינותקרנות וגופים, המממנים גם את ארגוני ה BDS

והנה, מתוך עמוד הפייסבוק של BDS דרום אפריקה, תיאור הזמנתו של יהודה שאול, מייסד 'שוברים שתיקה', לשאת שתי הרצאות מרכזיות בשם הארגון, בכנס שערכה תנועת ה BDS  בדרום אפריקה.

יותר מזה. בשיחה עם 'פרספקטיבה', קובע העיתונאי והחוקר, איש 'ידיעות אחרונות' בן דרור ימיני, ש"לא רק ש'שוברים שתיקה הם חלק מתנועת ה BDS, הם הפכו להיות פניה של תנועת החרם על ישראל".

 

למאמר זה התפרסמו 9 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
 1. Es preocupante la situación y parece que no hacemos nada..Los enemigos se multiplican y es conveniente hacer alianza con partidarios en el cristianismo que aman más de verdad a Israel que algunos en el judaísmo.Shalom.

 2. בהנהלת שוברים שתיקה יושבת נורית פלד-אלחנן. פרופ' לחינוך ואוריינות שבמחקריה היא קובעת שישראל מעוותת בספרי הלימוד שלה את דמות הפלסטיני כפי שנאצים עשו ליהודים.

  פלד-אלחנן אחראית בין השאר לטריבונאל ראסל שבו העמידו למשפט העמים את ישראל, והיא גם קוראת להחרמתה של ישראל אקדמית, כלכלית ותרבותית.

  מצחיק לומר שאין קשר בין "שוברים שתיקה" ל-bds.

  פרופ' נורית פלד אלחנן מבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית חתמה על רבות מהעצומות התומכות בחרם. "הגיע הזמן שגם האזרח הקטן ידע שיש מחיר לכיבוש ויצא נגדו. איך שלא מסתכלים החרם יעשה רק טוב לכולנו", היא אומרת. פלד אלחנן, בתו של האלוף מתי פלד, ממייסדי מחנה השלום הישראלי, שכלה את בתה, סמדר, בפיגוע במדרחוב בירושלים בספטמבר 97' .

  http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-480425

 3. ניתן להוסיף את הסירטון ששודר בגב האומה אתמול 19.12 בסוף התוכנית הראו נאום של מנהיג שמאל באירלנד שקורא לחיילי צה"ל רוצחים וכדומא ואומר שהוא גילה את העובדות משוברים שתיקה. בנוסף הראו סוף הרצאה מול רוגר ווטרס תומך BDS ידוע.

 4. רק מדינה מטומטמת ורופסת כמו מדינת ישראל מאפשרת לארגוני שמאל הזויים ולארגוני "זכויות אדם" כביכול שבין שמם למטרותיהם ומעשיהם בפועל אין שום קשר למציאות והשם "זכויות אדם" שבו הם מתהדרים מהווה רק תחפושת ומסיכה על פניהם ושממומנים במיליוני דולר בשנה ממדינות זרות ומהאיחוד האירופי וקרנות אנטישמיות וגם ערביות ומהקרן החדשה להשמדת ישראל לפעול בשטחה תוך ניצול הדמוקרטיה במדינת ישראל על ידי שימוש פעיל ומרובה של אותם ארגונים במוסדות המדינה כגון הפרקליטות ומערכת המשפט בארץ כדי לפגוע בצביונה היהודי והציוני וביכולתה של המדינה להתמודד מול גלי הטרור "הבלסטיזי" ומול הדה לגיטימיציה והחרם על מדינת ישראל והשחרתה והצגתה כמדינת "אפרטהייד" ומדינה "גזענית" וכ"ו בארץ ובעולם,,,מדינת ישראל היא האשמה העיקרית בכך שהיא איפשרה במשך שנים לאותם ארגונים הזויים לנקוט בטרור מדיני ופוליטי נגדה ולפעול ללא הפרעה!!

  • הראה לי מקרה אחד בו בן דרור ימיני שיקר?
   מדובר באחד העיתונאים האמינים ביותר שיש.

   • תראה לי מקרה אחד בו בן דרור ימיני דיבר אמת.
    מדובר באחד ה"עיתונאים" הכי שקרנים שיש.

    • אתם עובדים קשה ברשת כדי להכפיש אותו כי הוא העז להגדיר מי אתם – חלק מ BDS. אגב איך הפרנסה ב'תעשית השלום'?

    • שעובד עבור שוברים שתיקה את בי די אס.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות