'הארץ' ו'דר שטירמר': קח זכוכית מגדלת ומצא את ההבדלים

'הארץ' שוב קובע הבוקר שיא בפלגנות ובהסתה. חזרה למקבץ מיבבות התנין שלהם על ההסתה מימין מהזמן האחרון, מאירה את העיתון באור מגוחך

כמה פעמים נסביר לכם שזה לא אותו דבר! (הקריקטורה הבוקר ב'הארץ')

את הקריקטורה הזו פרסם 'הארץ' בגאווה הבוקר בעיתון.

מיותר לציין שמכיוונו של מחנה הימין מעולם לא יצאה הסתה כה חמורה, רעילה, אנטישמית וחסרת רסן, כמו זו. גם לא שום דבר קרוב לזה.

נוכח ההסתה המופרעת הזו, משעשע לחזור לכמה מהטקסטים שפורסמו אך לאחרונה בעיתון, בהם האשים העיתון את נתניהו והימין בליבוי הסתה ודרדור השיח.

הנה מבחר קצר של דוגמאות:

"הסתה היא עניין חמקני"

"חייבים להתגייס נגד ההסתה של נתניהו"

"השנאה לערבים וההסתה נגדם נפוצות כל כך, עד שהציבור נראה אדיש לנוכח גילויים חדשים שלהן. אסור להתרגל."

"הרשות השופטת, נשיא המדינה, התקשורת, האופוזיציה, העיתונות, המשטרה — כולם מושאים לגיטימיים להסתה פרועה ומסוכנת."

"לאיש אין חסינות מפני מכונת ההסתה והטינוף של בלפור"

"יש הבדל אחד, הבדל ענקי וקריטי, בין שני המחנות (ימין ושמאל). ההבדל הזה מתבטא במלה אחת: הסתה."

"ההגנה הכי טובה היא הסתה"

"שרת התרבות, ההסתה מהשמאל מתקיימת במוחך, סליחה, במוחו של המפקד"

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. "מיותר לציין שמכיוונו של מחנה הימין מעולם לא יצאה הסתה כה חמורה, רעילה, אנטישמית וחסרת רסן, כמו זו. גם לא שום דבר קרוב לזה."
    אשכרה?! לא מצדיק את הקריקטורה אבל איזו קביעת עובדות מגוחכת

  2. "מיותר לציין שמכיוונו של מחנה הימין מעולם לא יצאה הסתה כה חמורה, רעילה, אנטישמית וחסרת רסן, כמו זו. גם לא שום דבר קרוב לזה."
    אשכרה?! לא מצדיק את הקריקטורה אבל איזו קביעת עובדות מגוחכת

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות