הכותרת הפרדוקסלית של השבוע

אם הפרובוקציה לא הצליחה, למה אתם כותבים עליה?

הכותרת הפרדוקסלית של השבוע (14.6.11)

כוחה של מחאה נמדד פעמים רבות בכמות ה"רעש" התקשורתי שהיא מצליחה לייצר. ביום ראשון ארגנו פעילי ימין בראשות חבר הכנסת מיכאל בן ארי הפתעה למתרחצי בריכת גורדון כשהגיעו למקום עם ארבעים מבקשי מקלט אפריקאים להם רכשו בגד ים וכרטיסי כניסה מבעוד מועד. מטרת הפרובוקציה הייתה לחשוף את הצביעות כלשונם של אנשי תל אביב אשר לטענתם מגנים את גירוש המסתננים כל עוד אלה לא צריכים לשהות בסביבתם הקרובה.

המבצע המתכונן היטב סוקר בכלי תקשורת רבים ודובר בו רבות.

אלא שלמרות הסיקור הרב, התפרסמה היום באתר nrg הכותרת הבאה:

"הפרובוקציה הגזענית של אנשי הימין נכשלה"

הכותרת מופיעה עם גרשיים כחלק מציטוט. בדיקה קצרה מעלה כי לא מדובר בציטוט של אף אחד, בגוף הכתבה אין כלל התייחסות להצלחתה או כישלונה של הפרובוקציה. מה גם שהקביעה בכותרת לא מתבססת על שום נתון. לפי מה הוחלט כי הפרובוקציה נכשלה? נכשלה באיזה מובן?

הצלחתו או כישלונו של המהלך הפרובוקטיבי היא עניין סובייקטיבי. אם כבר, היא נמדדת לפי כמות החשיפה לה הוא זכה. בטור באתר Mako מגנה רחביה ברמן את ה"מבצע" אך פותח את דבריו במילים:

נו, הצליחה לח"כ מיכאל בן ארי הפרובוקציה.

מכיוון שמדובר בדעה בלבד, לא ברור מדוע מעלה אתר nrg כותרת כזאת חד משמעית, ומציג אותה כלקוחה מציטוט שכלל אינו קיים.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות