'ידיעות אחרונות' מתקן

(15.10.11)
בעקבות פניה של 'פרספקטיבה', פרסם 'ידיעות אחרונות' הבהרה לגבי משפט שקרי הגובל בהסתה שפורסם בעיתון.

בעקבות פניה של 'פרספקטיבה', פרסם 'ידיעות אחרונות' הבהרה לגבי משפט שקרי הגובל בהסתה שפורסם בעיתון.


לפני כשלשה שבועות כתב אסף גפן בטורו המתפרסם במוסף לשבת של 'ידיעות אחרונות' כי תושבי קריית ארבע נוהגים לירות על שכניהם הערביים. זהו משפט שקרי הגובל בהסתה ובודאי מוציא את דיבתם של תושבי קרית ארבע. על מנת לקרא את הטור המלא של גפן ואת התגובה של 'פרספקטיבה' לחצ/י כאן.

 

בעקבות תלונה של 'פרספקטיבה' לאביב הברון, העורך של המוסף לשבת, פרסם השבת גפן (או הברון) את ההבהרה הבאה:

 

ההבהרה הנ"ל – כמו גם הבהרות ותיקונים נוספים ש'פרספקטיבה' דרשה ותמשיך לדרוש מכלי התקשורת – אין בה בכדי להוריד מהחומרה של ה'טעות' המקורית, אולם היא משקפת לקיחת אחריות של העורך, ובתקווה גם הפנמה כי יש מי שדורש ממנו תכונה שלא זכתה למילה שתייצג אותה בשפה העברית – Accountability, פירוש: להיות נתון למחויבות להסביר, להצדיק ולעמוד מאחורי פעולה כלשהי, במקרה שלנו – פרסום ידיעה חדשותית או טור דעה. לתקשורת הישראלית יש עוד הרבה מה ללמוד על תכונה בסיסית וחשובה זו.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות