יובל נח הררי משמיץ לשווא, 'ידיעות אחרונות' מתמסר בהתלהבות

טענה של הררי שהובלטה ב'ליד' בראיון שלו ב'ידיעות אחרונות', נחשדה בעינינו כמקרה קלאסי של שקר שמשקר "המתכבד בקלון חברו". בדקנו אותה. נחשו לבד מה גילינו

את שער המוסף לשבת, בחרו עורכי 'ידיעות אחרונות' להקדיש לראיון שערך הכתב יניב חלילי עם הפרופ' יובל נח הררי.

טענה אחת מבין יתר הטענות שטען הררי בראיון, בחרו העורכים להבליט ב"ליד" גדול בעמוד הראיון הראשון:

 

הררי מתכוון לתגובות להודעתו לקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס על החלטתו להחרים קבלת פנים חגיגית שביקשה לערוך לכבודו. את החלטתו נימק הררי במחאתו על חוק הפונדקאות, הפוגע בקהילת הלהט"ב אליה הוא משתייך.

האינטרס של הררי ברור. הצגתו ב"תקשורת בישראל" כ"אויב המדינה" ואף כ"בוגד", מוסיפה לו ארשת הרואית של מתנגד משטר אמיץ החי בחברה אלימה וחסרת סובלנות, ואף אינו נרתע מלשלם מחיר יקר על דבקותו בעקרונותיו. אבל האם כל זה בכלל נכון? האומנם נטענו כלפיו הטענות שהוא טוען שנטענו?

אנחנו זכרנו שלחלוטין לא, אבל אולי זכרוננו מתעתע בנו? ירדנו לארכיון.

הנה הדיווח ב'ynet', מבית 'ידיעות אחרונות':

עיניכם הרואות – דיווח אינפורמטיבי מדויק ואובייקטיבי. שום זכר ל"אויב המדינה" או ל"בוגד".

והנה הדיווח ב'הארץ', אף הוא מדויק ואובייקטיבי:

טוב, לא חשבנו שדווקא ל'הארץ' התכוון הררי. אולי הטלוויזיה היא זו שגידפה אותו? הנה הדיווח בחדשות 2:

לא. גם כאן דיווח אינפורמטיבי ללא גרם ביקורת, אף לא במרומז.

יכול להיות שהיתה זו רק התקשורת השמרנית דתית שהציגה אותו כאויב המדינה וכבוגד, והררי נסחף מעט ובטעות הדביק את האשמה לתקשורת הישראלית בכללותה?

הנה התייחסותו לעניין של עיתון הימין השמרני 'מקור ראשון'. עיקרה: הררי טועה בביקורתו על המדינה, שכן מעמדה המשפטי של קהילת הלהט"ב בישראל מהטובים בעולם. אף מילה או רמז על "אויב המדינה", או "בוגד".

אולי התכוון הררי לאתר 'רוטר' הנחשב לאתר שיתוף תכני גולשים מהימין, שמתפרסמים בו גם תכנים בוטים יותר מאשר בתקשורת הממוסדת? הנה הדיווח ב'רוטר':

גם כאן אין זכר לטענותיו של הררי.

ביקשנו את תגובות הררי ומראיינו חלילי:

יובל נח הררי הגיב באמצעות בן זוגו איציק: "בערוץ 7 רשום ההיסטוריון הישראלי מחרים את המדינה (ולא את הממשלה. האם גם אתה מתקשה להבין את ההבדל???)

כתב 'ידיעות אחרונות' יניב חלילי בתגובה: אתה טועה. תגגל ותמצא כמה וכמה כתבות בהן הוצג הררי באור מאוד שלילי בגלל סירובו, כולל בערוץ 7.

יוצא אפוא, שמהטענה הכוללנית כלפי "התקשורת הישראלית", בה הוצג הררי כ"אויב המדינה" וכ"בוגד", טענה שכאמור הובאה בהבלטה רבה, התכנסנו אל דיווח אחד בודד באתר החדשות הימני ערוץ 7.

בואו באמת נבדוק את הדיווח אליו הם מתכוונים.

הנה כותרת הדיווח בערוץ 7 הדתי-ימני, המובילה אף היא לדיווח אינפורמטיבי וניטרלי לגמרי:

חלילי הציע לנו  לגגל. גיגלנו. גגלו גם אתם לאותו דיווח, (כאן) ותראו בעצמכם שחלילי לא אומר אמת. גם בדיווח של ערוץ 7 אין ולו מילת ביקורת אחת על החלטת הררי להחרים את האירוע בקונסוליה.

מה ניתן ללמוד מזה? שלושה דברים:

הראשון: שהררי הוא בכיין ושקרן, המנסה להתכבד בקלונם של אחרים. הוא נראה כמי שמנסה להציג מצג שווא, לפיו עמדתו הלעומתית האמיצה עולה לו ביוקר בארצו, שאת פניה הוא משחיר, כדי לעורר הערכה רבה יותר ל"אומץ הלב" שהוא מפגין.

השני: שמראיינו של הררי, יניב חלילי, הנותן לו לשטוח את טענתו בלי להעיר שאין לה שחר, הוא או עיתונאי רשלן או מעריץ נלהב.

השלישי: עורכי 'ידיעות אחרונות', המבליטים את הטענה השקרית ב"ליד". הם כנראה שילוב כל החוליים גם יחד. גם עיתונאים רשלנים, גם מעריצים נלהבים, וגם מתכבדים בקלונם (המומצא) של חבריהם

למאמר זה התפרסמו 8 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
 1. עיתונאי חצר יקר.
  טענותיך קנטרניות ורכילאיות.
  יובל הררי הוא גדול ההוגים הישראלים היום.
  ומי אתה בעצם?

 2. הררי צודק, והרי ההוכחה בכתבה זאת.
  רובכם קושרים את הזהות הפנימית שלכם כל כך חזק למושגים ערטילאים כמו מדינה ודת כי אין לכם יכולת אמיתית להתמודד עם החיים, והררי מאיים לכם על תפיסת העולם וישר הופך להיות אויב שלכם.
  אני קראתי כתבה לאחרונה שהכותרת שלה היתה בסגנון נוח הררי קורא לנו פאשיסטים, שכחת להוסיף אותה לכאן.

 3. הררי צודק, והרי ההוכחה בכתבה זאת.
  רובכם קושרים את הזהות הפנימית שלכם כל כך חזק למושגים ערטילאים כמו מדינה ודת כי אין לכם יכולת אמיתית להתמודד עם החיים, והררי מאיים לכם על תפיסת העולם וישר הופך להיות אויב שלכם.
  אני קראתי כתבה לאחרונה שהכותרת שלה היתה בסגנון נוח הררי קורא לנו פאשיסטים, שכחת להוסיף אותה לכאן.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות