מה היהודים החוצפנים מחפשים באתר הקדוש למוסלמים?

בזמן ש'פרספקטיבה' חושפת כותרות בלתי מדויקות המופיעות בתקשורת הישראלית, ארגון האחות שלה בארה"ב – 'קאמרה' – חושפת אף היא כותרות לא מדויקות ומניפולטיביות בכלי תקשורת בחו"ל. למטה מובא צילום מסך משלשום, מתוך העמוד הראשי של אתר 'הלוס אנג'לס טיימס' החשוב והפופולארי.

הכותרת הראשית מתחת לתמונה גורסת:

יותר יהודים מתפללים באתר הקדוש למוסלמים

הידיעה מנסה לתאר לקוראים האמריקאים את הדיון הציבורי ההולך ומתגבר בחודשים האחרונים על האיסור הגורף שחל על יהודים ונוצרים להתפלל בהר הבית. אלא שהכותרת הגרועה מצליחה לסלף פעמיים: פעם אחת, מכיוון שיהודים לא באמת יכולים להתפלל בהר הבית, שכן כל מי שמבצע אפילו רמיזה של תפילה נעצר או מורחק מההר. ופעם שניה, מכיוון שבכותרת אין זכר לעובדה שה"אתר הקדוש למוסלמים" הוא במקרה המקום הקדוש ביותר ליהודים.

כותרת זו משתלבת היטב עם גישה אקדמית/היסטורית/פוליטית התופסת תאוצה בשנים האחרונות, המבקשת לנתק את הקשר ההיסטורי בין היהודים להר הבית, ומשרתת את הטענה המוסלמית כי ליהודים אין כל קשר לאדמת הוואקף המוסלמית.

למרות שגישה זו מובלת בעיקר על ידי פלסטינים, מנהיגי דת מוסלמיים, ארגונים אנטי-ישראליים ואנשי אקדמיה מערביים, לכלי תקשורת מערביים וישראליים ישנה תרומה לא מבוטלת להשרשת הנרטיב השקרי הנ"ל. מכיוון שבכל מו"מ עתידי בין ישראל לפלסטינים, הנקודה הטריטוריאלית הקריטית והרגישה ביותר תהיה לעולם הר הבית, ראוי כי דעת הקהל המקומית והעולמית, אשר בודאי עלולה להשפיע על התוצאות, תתבסס על עובדות ולא על המצאות שקריות או סילופים כמו בכותרת הנ"ל.

בעקבות פניה של 'קאמרה', הכותרת כבר שונתה. עתה כתוב:

תרגום:

יותר יהודים מתפללים באתר הקדוש גם למוסלמים

זהו עוד צעד קטן במסע הסיזיפי והמייגע של חשיפת שקרים על ישראל.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות