מחוסרי דיור בגלל האוניברסיטה באריאל

רק אתמול הראינו כותרת דמגוגית שהופיעה בשער העיתון 'מעריב' וכבר היום מספק לנו אתר ynet הדגמה אף מוצלחת יותר של שימוש בדמגוגיה. אלא שהפעם גם תפסנו את אנשי ynet מטייחים את העניין (או, אם נדון אותם לכף זכות, מתקנים את העניין).

שימו לב לכותרת שהועלתה לאתר בשעה 00:39 בלילה:

כל ניסיון לקשור בין הרישא של כותרת המשנה לבין הסיפא שלה הוא דמגוגי בהגדרה. הקמת או אי-הקמת אוניברסיטה חדשה בישראל לא באמת משפיעה על אלפי המשפחות שמחכות לדיור, כהגדרת ynet, בטח לא באופן ישיר. מה גם שבגוף הידיעה אף אחד לא מדבר על נושא הדיור אלא על ההשלכות של המהלך על תחום ההשכלה הגבוהה בישראל. כותרת אמורה לשקף את גוף הידיעה, לא את האג'נדה הפוליטית-חברתית של עורך האתר. 

אבל רוב עם ישראל שקרא את האייטם הזה לאחר שהתעורר הבוקר משנתו, ראה דווקא את הכותרת הבאה:

נושא הדיור הועלם. מסקנה: יש גם עורכים עם שכל ב-ynet שיודעים להבדיל בין ידיעה עיתונאית לבין דמגוגיה בגרוש, ובאותו הזמן לכסת"ח את עבודתם של עורכים פחות מוצלחים.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות