עורך הארץ קורא לארה"ב "לאנוס" את ישראל

בפגישה פרטית של כ-20 עיתונאים עם מזכירת המדינה קונדליזה רייס בספטמבר 2007, עורך הארץ דוד לנדאו קרא לארה"ב "לאנוס" את ישראל – לכפות על ישראל הסכם פשרה. ב-26 בדצמבר בכתבה על המקרה, עורך הג'ואייש וויק, גארי רוזנבלט, ציטט את לנדאו באומרו: "אמרתי לה (לרייס) שזה היה חלום רטוב שלי מזה זמן רב לדבר עם מזכירת המדינה בנושא חשוב זה".

 

למרות תגובות נדהמות של עיתונאים אחרים – כולל זו של בעל הטור בג'רוזלם פוסט איזי ליבלר, שכינה את התנהגותו של לנדאו כ"חסרת מצפון" ו"לא מקובלת" ושל הכתב הבכיר מהטלוויזיה והעיתונות, אהוד יערי, שכינה את התנהגותו "מביכה" – לנדאו אמר לרוזנבלט שהוא דווקא מרוצה מהופעתו.

ההצהרות מעוררות התרעומת של עורך הארץ הן עדויות לחוסר השיפוט המזהיר של אדם אשר גם סירב לתקן מספר טעויות עובדתיות קריטיות בעיתונו שלו, שקרים המציגים את ישראל כגזענית, וכוחנית בצורה לא מוצדקת בגישתה לערבים.

בתגובה לפניות חוזרות ונשנות של קאמרה להתייחסות בנוגע לדיווחים הלא מדויקים, לנדאו נקט בגישה לא מקצוענית וקרא לצוותו לא להתייחס לטענות הארגון, לא משנה באיזה נושא או אם הוא מוצדק.

יחד עם המו"ל של הארץ בעל הדעות הדומות, עמוס שוקן, לנדאו קידם עמדה פוליטית קיצונית, המאפיינת את ישראל כמדינת "אפרטהייד" גם בעמודי החדשות וגם בטורי הדעות. זאת ועוד, כמה מבעלי הטורים בעיתון נוטלים חלק בפעילות אנטי ישראלית קיצונית בחו"ל ואנשים דוגמת דני רובינשטיין וגדעון לוי הוקיעו את ישראל בפגישות חד-צדדיות עם האו"ם.

קידום ההשמצה בדבר "אפרטהייד" כמו קריאתו של לנדאו לרייס, הם חלק מהשימוש בעיתון ככלי לפגיעה בישראל כדי שתפעל בדרך המדינית המועדפת על הארץ.

קוראים בישראל ובעולם, כמו גם עיתונאים אחרים שמצטטים את ההתבטאות הזו, בטח ירצו לדעת את הדעות המוזרות המובעות ע"י אנשים בכירים בעיתון שמתנתקים מהזרם המרכזי בישראל שאינם רוצים "להיאנס" אך כמו כל אדם נורמאלי המכבד את עצמו, מחפשים פתרון שוויוני ובטוח לסכסוך מתמשך זה.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות