עיתונאי OUT, מחבל IN

האו"ם שוב התבלבל בין עיתונאי לפעיל טרור. האם יסירו את שמו מעמוד זכרון ל"עיתונאים שנהרגו בעת מילוי תפקידם?"

"תרם לחופש הביטוי, דמוקרטיה ושלום". אל-מותרג'י

 

ב-29.8 גינתה מנכ"לית אונסק"ו, ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, את מותו של "העיתונאי" הפלסטיני עבדאללה אל־מורתג'י, בידי ישראל:

"אני מגנה את הריגתו של עבדאללה אל-מורתג'י," אמרה המנכ"ל. "עיתונאים צריכים להיות מסוגלים לבצע את עבודתם בתנאים בטוחים, כשמעמדם כאזרחים צריך להיות מכובד בכל העת. החברה צריכה להיות כל הזמן מעודכנת על התרחשות  אירועים, במיוחד כאשר חיים בצלו של סכסוך…"

אונסק"ו אף הכניס את שמו של עבדאללה אל-מורתג'י לאתר זיכרון מיוחד לעיתונאים אשר "נהרגו בעת מילוי תפקידם. האתר משמר את תרומתם לחופש הביטוי, דמוקרטיה ושלום."

מותו של אל-מורתג'י לא זכה לעניין רב בתקשורת הישראלית. ב'ישראל היום' הוא הוזכר בשלהי כתבה בנושא אחר:

עדי ראייה פלשתינים סיפרו כי כלי טיס שיגר לעבר רכבם של הפעילים שני טילים ואלה פגעו במכונית והשמידו אותה. ארבעת הפעילים נהרגו במקום. עוד דווח כי חתנו של דובר חמאס, פאוזי ברהום, נהרג בתקיפת צה"ל ברצועה. ההרוג, עבדאללה אל־מורתג'י, עבד כעיתונאי בכלי תקשורת פלשתיני בעזה. לפי דיווחי הפלשתינים, הוא נהרג בתקיפה ארטילרית בשכונת סג'עייה.

ב-ynet מותו זכה לאזכור רק במבזקים.

אולם חרף עמדתו של ארגון אונסק"ו, מעמדו של עבדאללה כעיתונאי מוטל מעט בספק. הנה, למשל, תמונה של העיתונאי החרוץ (קרדיט: Elder Of Ziyon):

abdalla 2

ואם זה לא ברור מספיק ניתן גם לצפות בסרטון בו מככב עבדאללה, אבל לא בנושא עיתונאות. מי שלא מעוניין לצפות בסרטון המלא, יכול להבין את המהות מהתמונה הנ"ל הלקוחה ממנו:

 

הסרטון המלא:

לאור הגילויים הללו, האם ניתן לצפות מארגון אונסק"ו שיסיר את שמו של אל-מותרג'י מרשימת העיתונאים "שנהרגו בעת מילוי תפקידם ותרמו לדמוקרטיה ולשלום", או שמא ימשיך להרגיל אותנו לאפס ציפיות מארגוני האו"ם?

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות