פיקציה מקומית הופכת לעובדה בינלאומית

תזכורת על הקשר שבין שקרים שמקורם בישראל, לבין הדה-לגיטימציה שנעשית לישראל

גדי טאוב פגע בול במטרה בטור שפרסם בידיעות אחרונות ("דמוקרטיה עדיין גרה כאן", 5.4.11).

לאחר שהסביר כי העליהום על "חוק הנכבה" ו"חוק ועדות הקבלה" הוא בלתי מוצדק, וזאת בהתבסס על קריאה פשוטה של החוקים עצמם, ולאחר שכתב כי ההכרזות על "מותה הקרב של הדמוקרטיה הישראלית" הן מוגזמות ומופרכות, הוא סיים את הטור עם הדגשת המימד הבעייתי ביותר בביקורת הצעקנית הנ"ל, מימד אשר "פרספקטיבה" מדגיש שוב ושוב בכל הקשור לתקשורת הישראלית.

כך כותב טאוב:

ההכרזות הקולניות על כל שהחוקים החדשים הופכים את ישראל ללא דמוקרטיות היו מגוחכות ולא יותר, לולא הנזק שהן עצמן גורמות. להצהרות של ישראלים כי ישראל היא אפרטהייד יש משקל עצום במסע הדה-לגיטימציה העולמי נגד זכותם של היהודים להגדרה עצמית. לא רק אנחנו אומרים שהציונות היא גזענות, אומרים יריבי ישראל, הנה, הישראלים עצמם אומרים שזה המצב.

ואם אצלנו מכריזים, בניגוד לעובדות, שישראל חוקקה חוק האוסר על פלסטינים להחזיק בנרטיב הלאומי שלהם, או שאוסר על ערבים לגור ביישובים יהודיים, הפיקציה המקומית הזאת הופכת לעובדה בינלאומית.

ביקורת עצמית היא דבר מבורך, והיא מהווה מרכיב חשוב וחיובי במהותה ואופיה של החברה והדמוקרטיה הישראלית. אולם ביקורת שאינה מבוססת על עובדות, או לחילופין מבוססת על עובדות מעוותות ומסולפות, יוצרת נזק מיותר עבור מדינת ישראל, בין אם היא נאמרת במזיד ובין אם בשוגג.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות