אורי משגב מזהיר מפני שטחיות…

אורי משגב טוען שלא הבנו נכון את כוונת יוצר הכרזה שהוצגה בבצלאל. מה הוא עושה כשהנימוק שלו לאי ההבנה שלנו קורס?

 

ברשימה שפרסם באתר 'הארץ'  ("חבל התלייה בבצלאל: הציניות, הפופוליזם והשטחיות המייאשת של בנט ורגב", 13.12) מסביר אורי משגב את הטעות (כאן, בגרסה לפני התיקון) של אלו שלא הבינו את ה"כרזה" בבצלאל, בו הוצג ראש הממשלה עם חבל תלייה:

הכותרת של המיצג בבצלאל, אולי עבור מי שלא ניחן בדקות הבחנה אמנותית היא: "קוראים לזה הסתה". כאמור, רק מי שמיהר להפיץ את הכרזה במנותק מההקשר והכותרת שניתנו לה חטא אולי בהסתה, לבטח בציניות ופופוליזם. כבר אמרנו, רגב ובנט; זהו שמם הנרדף.

משגב קובל נגד מי שלא "ניחן בדקות ההבחנה", אבל האם דווקא משגב הוא מי שטעה בעובדת היסוד של העניין?

על פי אתר NRG, לא התלמיד שיצר את הכרזה הוא שהוסיף לה את הכותרת המסייגת, אלא היה זה דווקא סטודנט אחר בבצלאל שמתוך זעזוע הוסיף לכרזה את "הכותרת" וכן את ההקשר של ההסתה כנגד רבין כך אותו תלמיד באתר NRG:

בהפסקה, בשעה אחת בצהריים, לקחתי את אחת הכרזות והפכתי אותה וכתבתי עליה בטוש שחור 'קוראים לזה הסתה' וחבר שלי שם תמונה מלפני רצח רבין באמצע", הוא מתאר ומסביר מדוע לא הוריד את הכרזות. "היה לי חשוב לא להוריד את הפוסטרים במטרה שאנשים יראו אותם בהקשר להסתה נגד רבין. היה לי חשוב שהסטודנט שעשה את זה וחברים שלו יבינו שלא כל דעה לגיטימית ושילמדו להיות אחראים על המסרים שהם מפרסמים

אופס. אכן לא כדאי "למהר להפיץ את הכרזה במנותק מההקשר".

זמן מה לאחר שהעלה משגב את רשימתו, הוא מחק ממנו את השורה הזו:

הכותרת של המיצג בבצלאל, אולי עבור מי שלא ניחן בדקות הבחנה אמנותית היא: "קוראים לזה הסתה". כאמור, רק מי שמיהר להפיץ את הכרזה במנותק מההקשר והכותרת שניתנו לה חטא אולי בהסתה

ובמקומה כתב:

… אם כבר יש פה הסתה, הרי שמקורה הוא בהעתקתה מחדר מדרגות בבצלאל אל רחבי הרשת. מי שאחראי להפצה הזאת הוא שחטא אולי בהסתה, לבטח בציניות ופופוליזם. כבר אמרנו, רגב ובנט; זהו שמם הנרדף.

אורי משגב בתגובה: אני לא מגיב לאתר שלכם. שלום ולהתראות

(תודה ל-Uria (@mode_ve_Ozev)

למאמר זה התפרסמו 4 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. זה יפה שהסטודנטים בבצלאל מבינים שהתגובה הנכונה לשיח פוגעני הוא שיח נגדי, ולא השתקה. חבל שהפוליטיקאים והפובליציסטים במדינה לא מבינים את זה.

  2. "…מקורה הוא בהעתקתה מחדר מדרגות בצלאל אל רחבי הרשת"
    זה כמו לומר על מי שצילם הדפס של רבין במדים נאציים ולפרסם אותו ברחבי עיתונות בתור הכותרת של הפגנת הימין: "שמי שאחראי להפצה הזאת הוא שחטא אולי בהסתה"

  3. אורי משגב הוא היפסטר פלצן שסובל מנרקסיסם קשה שחושב שהוא החכם בעולם ומהווה בעצם קיומו את מצפן המוסר של הישראלים באשר הם. העניין הוא שמשגב מפגין בוררות, שטחיות וחפפנות בכתיבה שלו והאסטרטגיה השחוקה שלו – לקבל תשומת לב בשל הנטייה להכעיס ולהרגיז הולכת ומאבדת את האפקטיביות שלה. בפועל למשגב אין שום השג של ממש מעבר לחשיפה שקיבל בהארץ ששם ככל שאתה יותר אנטישמי תקבל יותר במה.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות