גדי איזנקוט ל'פרספקטיבה': אמנון אברמוביץ' משקר

אברמוביץ' ייחס לאיזנקוט קביעה לפיה רוב פעילות צה"ל "נועדה להגן על המתנחלים". איזנקוט בתגובה: לא נכון. לא אמרתי את זה. הנה הצצה לטכניקת אברמוביץ' הערמומית להפצת כזב פלגני

אברמוביץ' באולפן שישי, שם שקר פלגני בפיו של הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, אותו מעולם לא אמר (צילומסך)

בתוכנית 'אולפן שישי' בליל שבת האחרון, 7.1.2022, קיים המגיש דני קושמרו עם אמנון אברמוביץ' שיחה על ההגדרה "תתי אדם" שהדביק ח"כ יאיר גולן למתיישבי חומש. (כאן בדקה 44)

אברמוביץ' התנגד לביטוי, לא חלילה בשל תוכנו, אלא בשל חוסר יעילותו מבחינה תעמולתית.

אני אף פעם לא מבין… משתמשים בביטויים אוטמי אוזניים… אין צורך, בוודאי אחד כמו יאיר גולן… הוא מכיר את הנתונים

מה הנתונים? אברמוביץ' מפרט:

למשל שסיפר בזמנו מפקדו גדי איזנקוט, ש 55% מפעילות צה"ל נועדה להגן על המתנחלים

הנה:

כלומר, לא יעיל להגיד "תתי אדם" כדי להשניא את המתנחלים על החברה הישראלית. זה "אוטם אוזניים". צריך פשוט להציג את הנתונים, המראים שרוב פעילות הצבא משועבד "להגן עליהם".

יש רק בעיה אחת: הנתונים לא נכונים והרמטכ"ל לשעבר איזנקוט לא אמר אותם.

שאלתי את איזנקוט איך בכל זאת נקב אברמוביץ' במספר 55%. הוא הסביר לי, וסיפק בכך הצצה מאלפת לתחכום הזדוני שבו נוקט אברמוביץ' להנדוס שקריו הפלגניים:

מה שאמרתי הוא שהחלק בצבא שעוסק בביטחון שוטף בגבולות, מתחלק בין שלושת הפיקודים. 50 – 55 אחוזים ממנו בפיקוד מרכז, היתר בפיקודי דרום וצפון. אבל זה חלק קטן. די בכך שרק 30% מהצבא הוא סדיר. ורק חלק מהכוחות הסדירים עוסק בבט"ש. ומבין אלה שעוסקים בבט"ש, אכן 50-55 אחוזים מוצבים בפיקוד מרכז, שכולל את יהודה ושומרון וגבול ירדן. וגם הם לא מגנים על המתנחלים, אלא שומרים על הגבולות והביטחון השוטף של המדינה

כלומר, 30% מהצבא סדיר. רק חלק ממנו עוסק בביטחון שוטף. מתוך החלק העוסק בבט"ש, כמחצית מוצב בפיקוד מרכז, ועוסק בביטחונה השוטף של המדינה כולה (ובתוכה המתנחלים) מפני פח"ע פלסטיני וחדירות מגבול ירדן.

הבנתם איך הגיע אברמוביץ' אל האמירה המשניאה והמפלגת נגד המתנחלים, שיתרונה בכך שאינה "אוטמת אוזניים"?

ומה בעצם חושב אברמוביץ', שאם יפרקו מחר את כל ההתנחלויות עד האחרונה שבהן, לא יהיה עוד צורך בנוכחות צה"ל ביו"ש? יבוטל פיקוד מרכז?

במשפט הבא, כדי להגביר את אפקט הניכור והאיבה שהוא מבקש ליצור כלפי המתנחלים, מוסיף אברמוביץ':

דני, אתה יודע שאפילו חניכי קורס טיס הולכים להגן על ההתנחלויות?

בכך הוא מכוון ל"שבוע אבט"ש" – אבטחת ישובים ביו"ש ובבקעה – שהוא תורנות בה נוטלות חלק אינספור יחידות בצה"ל ובתוכן גם חניכי קורס טיס, המקדישים לכך חלק זעום, כמעט אפסי, ממסלול ההכשרה שלהם. מה הבעיה בזה?

בתגובתו, מעדכן אברמוביץ' את הטענה. זה כבר לא 55% מפעילות צה"ל אלא 55% מפעילות כוחות היבשה (כאמור גם זה שקר). ומה שיותר חשוב – כבר לא "להגן על מתנחלים" אלא "פעילות בשטחים", כלומר סיכול פח"ע פלסטיני. עיקר התגובה, הסטת הדיון בסגנון "תראו, ציפור". ובלשונו:  

אברמוביץ': היתה התבטאות של אייזנקוט לפיה 55 אחוז מפעילות כוחות היבשה הם בשטחים. אלופי פיקוד מרכז לדורותיהם וכך בכירי מערכת הבטחון מרבין עד שרון אמרו ואומרים שההתנחלויות המבודדות והמאחזים הבלתי חוקיים והפורעים היוצאים מהם- מחלישים מאד את צה"ל. מוזר משהו שבחרת להתמקח בדיוק ביום בו שלושה אלופי פקמ^ז הביעו דעתם בסוגיה.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות