דיווח, חצי דיווח, אפרטהייד אחד מהיר

ערוץ 10 דיווח על דו"ח בינלאומי חמור במיוחד נגד ישראל. הנה מה שהוסתר ולא הוזכר בדיווח אף ברמז

גולשי אתר נענע 10 קראו אתמול דיווח של חדשות 10 (סוכנות של האו"ם: "ישראל מנהלת משטר אפרטהייד", 15.3) אודות דו"ח שפרסם ארגון של האו"ם  בשם "הוועידה הכלכלית-חברתית של מדינות מערב אסיה".

הדו"ח הקיצוני ביותר בעוינותו לישראל, מאשים אותה כמובן באפרטהייד. לבד מתגובה חריפה וצפויה של ח"כ יאיר לפיד להאשמות, וכן התנערות דובר האו"ם מהדו"ח שנערך "ללא התייעצות עם המזכירות", הוא הובא לגולשים בנייטרליות מוחלטת, ללא אף מילת הסתייגות, רקע, או ביקורת.

על כן, כשירות משלים לגולשי נענע 10, הנה כמה עובדות ש"נשמטו" מהדיווח:

מבין 18 המדינות החברות בארגון לפחות 12 כה עוינות את את ישראל, עד שאינן מכירות כלל בקיומה.

הראשון והעיקרי ברשימת מחברי הדו"ח הוא המשפטן ריצארד פאלק, בעבר הממונה מטעם האו"ם על "זכויות האדם בשטחים הפלסטינים הכבושים מאז 1967" . ב'פרספקטיבה' כבר נכתב עליו בהרחבה בעבר. הנה מקצת מפעלותיו של פאלק, להם לא תמצאו רמז וזכר בדיווח בערוץ 10:

1. בשנת 2011, פרסם פאלק בבלוג שלו קריקטורה של כלב "יהודי" משתין על Lady Justice:

בהתחלה הכחיש כי הוא שפרסם את הקריקטורה האנטישמית (כלומר שיקר), ולאחר מכן פשוט מחק אותה מהבלוג שלו. הוא טען גם כי אינו מבין מדוע יכולה הקריקטורה להיתפס כאנטישמית. בעקבות כך, קראה נציגת ארה"ב במועצת זכויות האדם של האו"ם להתפטרותו של פאלק מתפקידו:

… ארה"ב מבקרת לעתים קרובות את גישתו של מר פאלק כלפי המנדט שלו, כולל מבטו החד-צדדי בעל האופי הפוליטי על המצב בישראל ובשטחים הפלסטיניים. אנו מקווים כי הוא יתפטר, תוך הכרה בכך שהסטאטוס המתמשך שלו כבעל מנדט מהאו"ם מהווה כתם במערכות האו"ם.

ארה"ב מחויבת עמוקות למטרה של זכויות אדם. פרסומיו הפוגעניים ודיווחיו המוטים של מר פאלק אינם עושים דבר על מנת לקדם זכויות אדם של פלסטינים או ישראלים, או על מנת לקדם את השלום באזור.

2. פאלק תמך (ולאחר מכן הכחיש שתמך) בתיאוריית קונספירציה הגורסת כי ממשלת ארה"ב עומדת מאחורי אסון התאומים, ולא ארגון טרור איסלאמיסטי. מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, הבוס של פאלק, גינה בחריפות את התבטאויותיו של פאלק.

לאור התבטאויותיו ולאור השוואה שערך פאלק בין ישראל לנאצים (הכתבה המקורית הוסרה מהאינטרנט), אמר ג'ון בולטון, לשעבר שגריר ארה"ב באו"ם, לגבי תפקידו של פאלק:

הוא נבחר מסיבה מסוימת, והסיבה הזו היא שלא תהיה הערכה אובייקטיבית – המטרה היא למצוא עוד תחמושת על מנת לרדוף את ישראל.

3. המשלחת הפלסטינית באו"ם התלוננה בעבר בפני האמריקאים על הטעויות הרבות של פאלק,על יחסו האוהד לחמאס, ועל הנטייה שלו להשוות ביi ישראל לבין הנאצים.

האם היה זה מוגזם לצפות מערוץ 10 לנהוג כרבים אחרים ולהעניק לקוראים את הרקע המתבקש לדו"ח עליו דיווחו?

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות