האחים המוסלמים או האחים ש"ס?

(6.2.11)
רועי צ'יקי ארד לא מבין מדוע חוששים הישראלים מהאחים המוסלמים. אולי הוא לא חושש מכיוון שהוא חושב שמדובר במקבילה המצרית של תנועת ש"ס. מדוע עיתון "הארץ" נותן במה לאנשים שאין להם מושג על מה הם כותבים?

 
 
רועי צ'יקי ארד לא מבין מדוע חוששים הישראלים מהאחים המוסלמים. אולי הוא לא חושש מכיוון שהוא חושב שמדובר במקבילה המצרית של תנועת ש"ס. מדוע עיתון "הארץ" נותן במה לאנשים שאין להם מושג על מה הם כותבים?
 
 
 

                                                                                                                                                  סמל האחים המוסלמים

מדור הדעות של "הארץ" נתן משום מה במה לרועי צ'יקי ארד אשר בדרך כלל מגביל עצמו ל"פרשנויות" סרקסטיות/צבעוניות/משעשעות בשלל נושאים. הפעם החליט ללהג על נושא שברור כי כלל אין לו מושג על מה הוא מדבר, ולא ברור מדוע "הארץ" לא העדיף לחסוך לעצמו את המבוכה של פרסום דברי הבל שכאלה.

 

כמו מספר פובליציסטים אחרים מהימים האחרונים, גם ארד בוחר לנזוף בישראלים החוששים מההתפתחויות במצרים. הוא כותב:

[…] כשמדובר במצרים, לפתע הישראלים רועדים. עצם הצירוף המחורז "האחים המוסלמים" גורם ללסתם הרופפת של פרשנים להישמט, אף שאני לא חושב שמישהו היה מתנגד אם ישראל היתה חולקת גבול או הסכם שלום עם סעודיה, שאין מוסלמית ממנה. אהוד אולמרט הרי ניסה בכל כוחו לקדם הסכם עם הסעודים, ולא חוקי השריעה מנעו זאת ממנו.

ארד כנראה לא באמת מבין מיהם האחים המוסלמים, אם הוא משווה אותם לשלטון הסעודי.

האחים המוסלמים הם ספינת האם של הג'יהאד המוסלמי הסוני. המוטו שלהם הוא "אללה הוא מטרתנו. הנביא הוא מנהיגנו. קוראן הוא חוקנו. ג'יהאד הוא דרכנו. מוות בדרכו של אללה הוא הנעלה בתקוותינו". בניגוד לשלטון הסעודי בעל הקשרים הענפים עם ארה"ב והמערב, על פי מייסד האחים המוסלמים חסן אל-בנא, "הטבע של האסלאם הוא לשלוט, לא להיות תחת שליטה, לכפות את חוקיו על כל העמים ולהרחיב את כוחו לכל העולם". יוצאי חלציו של ארגון האחים המוסלמים הם הג'יהאד האסלאמי המצרי המסונף לארגון הטרור אל-קעידה; איימן א-זוואהירי – כיום סגנו של אוסמה בן-לאדן; חאליד שייח מוחמד – המתכנן של פיגוע הטרור בבנייני התאומים; וארגון החמאס אשר קורא באמנתו להשמדת מדינת ישראל והשמדת כל היהודים.

הארגון תומך בפיגועי התאבדות, מקדם אסטרטגיה של "חיסול והריסת התרבות המערבית מבפנים", מחנך לאנטישמיות באתרי אינטרנט לילדים, ומעוניין להצטרף לממשלת המעבר המצרית על מנת לבטל את הסכם השלום עם ישראל. עובדה אחרונה זו מגחיכה ביתר שאת את קביעתו של ארד כי "יש קונסנסוס במצרים בנוגע להפסקת מצב הלוחמה עם ישראל, שעליו מסכימים גם מוחמד אל-בראדעי וגם האחים המוסלמים".

ארד חושב שמטרת האחים המוסלמים היא להשתתף במשחק הדמוקרטי על מנת לקדם חוקים דתיים אסלאמיים בארצם אשר תשכון לצידה של ישראל בשקט ובשלווה. אין ספק כי אין לו מושג קלוש מי ומה הוא ארגון זה, מהן מטרותיו וכיצד הוא מתכוון ליישם אותן.

חוסר הבנתו המוחלטת של ארד מהווה את הבסיס לקביעה המגוחכת והעצובה הבאה שלו:

במצרים דמוקרטית גם אם האחים המוסלמים יצטרפו לקואליציה, כמו ש"ס אצלנו, אין ספק שחוקי האיסלאם לא ייאכפו בנוקשות כבסעודיה. […] לא קראתי מאמרים מאיימים, הקוראים לבטל את הבחירות בירושלים בשל הרוב החרדי המסתמן בעיר.

אפשר לאהוב או לא לאהוב את תנועת ש"ס, אבל להשוות בינה לבין האחים המוסלמים דורש סוג מיוחד של בורות או רֶשע. מכיוון שאין אפילו נקודה אחת של השקה בין תנועת ש"ס לבין האחים המוסלמים, נשאל בפשטות את מר ארד: האם רשום במצע של ש"ס כי על כל היהודים להיות דתיים? האם רשום שעליהם להיות מזרחיים? האם רשום שם כי על כל הגויים להתגייר, ואם לא, ש"ס תגייר אותם בכוח? האם יש לש"ס כוונה להשתלט על העולם ולהפוך את כולם ליהודים מזרחיים? האם ש"ס תומכת בפיגועי טרור? האם ש"ס הוציאה לפועל פיגועי טרור? האם ש"ס התנקשה במנהיג ישראלי כלשהו?

לאחר מכן בוחר ארד להחיל את ההשוואה על כלל הציבור החרדי. יותר משזה מעיד על הבורות אותה הוא מפגין בכל הקשור לאחים המוסלמים, זה חושף גם את תפיסתו המעוותת לגבי רצונם של יהודים חרדים.

עדיף שרועי צ'יקי ארד ימשיך לכתוב פרשנויות משעשעות ולא רציניות ויימנע מלכתוב על דברים שהוא לא מבין בהם. לא צריך לתת לכל מי שיודע לצרף מילים לכדי משפטים לפרוש את תובנותיו החובבניות מעל דפי העיתון.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות