ה'אינדיפנדנט': ההתנגדות האוקראינית לפלישה הרוסית דומה לטרור הפלסטיני

הכתבת לענייני גזע של העיתון טוענת כי האוקראינים זוכים לאהדה כי הם לבנים, לעומת הפלסטינים שהם חומים. מבחינתה זה כל ההבדל בין שתי הקבוצות

מכונית ישראלית שנפגעה מבקבוק תבערה פלסטיני. הנהגת נפצעה. צילום: גרשון אלינסון,פלאש90

מאת אדם לביק

השבוע, העיתון הבריטי ה'אינדפנדנט' פרסם מאמר, המתלונן כי התמיכה הבינלאומית בהתנגדות האוקראינית לפלישה הרוסית נגועה בצביעות מערבית. הרי תמיכה כזאת, כך נכתב, אינה קיימת כשמדובר ב"אנשים שחורים וחומים", כמו הפלסטינים למשל, כשהם פועלים באופן דומה.

תחת הכותרת "ההטיה הגזעית בסיקור אוקראינה בתקשורת המערבית היא מבישה", טוענת הכתבת לענייני גזע נאדין ווייט כי הסימפתיה של כלי תקשורת מערביים למאבק האוקראיני, הכולל התנגדות חמושה, מבוססת על עצם היות האוקראינים לבנים ו"מקורבים למערב". מדובר בדינמיקה אשר "מזינה את האידאולוגיה של העליונות הלבנה".

והיא ממשיכה:

ביום שישי, סקאי ניוז שידרו וידאו על אנשים המכינים בקבוקי תבערה – פצצות, למעשה – המסבירים בפירוט רב כיצד להכין את האמצעים הללו באופן האפקטיבי ביותר האפשרי. האם אתם יכולים לדמיין מה היה קורה אם היה מדובר בסורים או פלסטינים? מיד היו מתייגים אותם כטרוריסטים.

ראשית, כל הפרדיגמה הגזעית של ווייט מתבססת על אפיונם של הפלסטינים כ"שחורים וחומים", ובמרומז של הישראלים כלבנים. אך רוב אזרחי ישראל אינם לבנים במובן שהיא מדברת עליו. מוצאם הוא במדינות המזרח התיכון, צפון אפריקה וגם מאתיופיה. אם תציבו קבוצה אקראית של פלסטינים לצד קבוצה אקראית של ישראלים, סביר שיהיה לכם קשה לומר מי היא הקבוצה ה"לבנה".

אך חמור יותר מהעיוות הגזעי של ווייט הוא העיוות הפוליטי שבטענה שלה.

אזרחיה של אוקראינה הדמוקרטית המכינים בקבוקי תבערה עושים זאת כדי להשליכם על טנקים המהווים חלק מהסתערות צבאית יזומה, שלא קדמה לה התגרות קודמת, מצידו של המשטר הרוסי האוטוריטארי והתוקפני. מצד שני, הפלסטינים המייצרים פצצות נגד ישראל משתמשים בהן בדרך כלל נגד אזרחים, ובדרך כלל במסגרת ארגוני טרור קיצוניים ואנטישמיים המצהירים על רצונם לחסל את ישראל.

התמיכה הבינלאומית בהתגוננות האוקראינית נגד רוסיה, כולל מצד עיתונאים רבים במערב, אינה מבוססת על גזעם של האוקראינים, אלא על החלוקה המוסרית הברורה בין שני הצדדים. אין טיעון אינטלקטואלי רציני היכול להגן על התוקפנות של ולדימיר פוטין. קשה ככל שיעבדו אלה המבקשים להציג את ישראל כפני הרוע בעולם, רוב האנשים מבינים כי השאלה איך פותרים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני היא מורכבת במיוחד, ללא צורך בהבעת אהדה לסרבנות ולאידאולוגיה הגזענית של ארגוני הטרור הפלסטינים.

בפרפרזה על דברי מרטין לותר קינג, אין זה חשוב מהו צבע עורם של יצרני הפצצות הפלסטינים, כי אם תכונות האישיות שלהם.

המאמר פורסם לראשונה באנגלית באתר CAMERA-UK. עיבד ותרגם לעברית: שלומי בן מאיר

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. האויב הפשיסטינאי והשמאל צפויים לנסות למנף את האהדה לאוקראינים כדי לתקוף את ישראל כ"רוסיה של המזה"ת".

    כדאי להזכיר להם שהכיבוש האכזרי, משמיד-העמים של הערבים ברחבי המזה"ת אינו טבעי, ואין שום סיבה לתמוך בהשלמת הכיבוש הערבי הזה ולתת להם עוד ועוד מישראל.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות