האם האפיפיור קרא לעבאס "מלאך של שלום"?

מדוע כל עיתוני העולם פרסמו את אותו הדבר, והאם כולם טעו?

האפיפיור, הראיס והנשיא לשעבר בוותיקן, 2014 (פלאש 90*

 

עדכון מה-20.5 – מה אמר האפיפיור לעבאס?

באתרי החדשות הישראלים (כמו גם הבינלאומיים), הופיעו דיווחים בעלי כותרות דומות על התואר בו כינה האפיפיור את יו"ר הראשות הפלסטינית מחמוד עבאס:

MAKO:

makopope

 

וואלה!:

וואלה

 

NRG:

nrg

 

נענע 10:

נענע10

 

אלא שלמרות הפרסום הנרחב של הציטוט בישראל ובעולם, יש סבירות גבוהה שהאפיפיור אמר לאבו מאזן משהו אחר לגמרי. האתר "Vatican Insider" המנוהל על ידי העיתון האיטלקי "La Stampa" מביא גרסה שונה למה אמר האפיפיור:

Vatican

As is tradition with heads of State or of government, Francis presented presented a gift to the Palestinian leader, commenting: “May the angel of peace destroy the evil spirit of war. I thought of you: may you be an angel of peace.” 

תרגום:

כפי שנהוג עם ראשי מדינות או ממשלות, פרנציסקוס העניק מתנה למנהיג הפלסטיני, והעיר: "מי ייתן ומלאך השלום ישמיד את רוחות המלחמה הרעות. חשבתי עליך: מי ייתן ותהיה מלאך של שלום".

במילים אחרות, האפיפיור לא קרא לאבו מאזן "מלאך של שלום" אלא איחל לו שהוא יהיה "מלאך של שלום". הניסוח של ה-Vatican Insider, מופיע גם באתרי חדשות איטלקיים רבים. נציין לחיוב את 'ישראל היום' ("אבו מאזן התקבל בחום בוותיקן", 17.05), בו נטען כי הוותיקן הכחיש שקרא לאבו-מאזן "מלאך של שלום". למיטב ידיעתינו 'ישראל היום' הוא היחיד בעולם שפרסם את ההכחשה.

 

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. נמצאה התשובה לשאלה הניצחית של שייקספיר "להיות או לא להיות" מסתבר שאתה יכול לא להיות מלאך אבל להיות מלאך בעיתונות הישראלית, גם וגם…

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות