'הארץ': אין מטרה יותר צודקת ממטרתו של הג'יהאד האסלאמי

מוזמנים לקרוא בעצמכם את מטרות הארגון כפי שמוכרזות בבמותיו הרשמיות ולהתרשם בעצמכם האמנם. גדעון לוי בתגובה: הפעילים אינם מחויבים למטרה

אין צודקת ממטרתו של הג'יהאד? סמליל ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני

גדעון לוי נפעם מאסירי הג'יהאד האסלאמי שברחו מכלא גלבוע. "האם מטרתם צודקת?", הוא שואל רטורית ב'הארץ', בהתייחסו למעשי הטרור שביצעו ושבגינם נכלאו, ועונה: "כן. אין צודקת ממנה".

האמנם אין צודקת ממטרתו של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני?

הבה נבחן את מטרות הארגון כפי שהגדירם הוא עצמו, וישפוט כל אחד האם "אין צודקות מהן".

מטרתו המרכזית של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני: חיסולה המלא של מדינת ישראל והקמת ח'ליפות אסלאמית על כל השטח שבין הנהר לים.

מטרה נוספת: להפוך את הסכסוך בין ישראל לפלסטינים מסכסוך טריטוריאלי בין שני לאומים, לסכסוך היסטורי בין שתי דתות.

ועוד מטרה: להוציא את הסכסוך מהממד המקומי שלו ולהופכו למוקדו של סכסוך גלובלי בין האסלאם לבין מה שהארגון מכנה האימפריאליזם המערבי.

דגש חשוב בתורת הארגון: החתירה אל המטרות תיעשה אך ורק בדרך של מלחמת קודש – ג'יהאד, פיגועי טרור שלא יופנו אל חיילים ואנשי כוחות ביטחון, אלא אל יהודים באשר הם.

כבר לאחר הסכמי אוסלו אימץ הארגון את פיגועי ההתאבדות בתוך ריכוזי אוכלוסייה אזרחיים כשיטת הפעולה המועדפת עליו ולשם כך לא נמנע מלגייס למשימות ההתאבדות גם נשים וילדים.

הארגון הוא למעשה גרורה של איראן, המעניקה לו תמיכה רוחנית וכספית והוא מהווה מיליציה קדמית הסרה למרותה.

'פרספקטיבה': גדעון לוי, איך אפשר להגדיר מטרות כאלה ככאלה ש"אין מוצדקות מהן"?

גדעון לוי: אני מסתובב בשטח ומכיר אותם. רוב החבר'ה האלה כלל אינם דתיים. חיפשו את הארגון הכי קיצוני והכי מיליטנטי נגד ישראל. יכול להיות שיהפכו לדתיים עם הזמן כמו מנהיגיהם, אבל כרגע הם אפילו לא מכירים את המילה 'ח'ליפות', ומטרתם אכן צודקת לגמרי. 

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. אתם עושים עוול לדבר שמתכנה 'הארץ'. תמיד אתם נטפלים לשקרים שלו במקום לכתוב משהו על הדברים הנכונים המתפרסמים בו כל יום. למשל התאריך, שמות הכותבים, הכתיב הנכון (בד"כ). גם בפראבדה ובשטירמר לא הכל היה שקר. מספיק לכתוב רק על השקרים שלהם, זה כבר לא חדשות.

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות