הארץ: עזה המקום העני ביותר בעולם

מדוע מאפשרים עורכי 'הארץ' לאורי משגב להדהד בעיתון מתוך תעמולת החמאס דווקא את ההבלים שהכי קל להפריך? משגב בחר לא להגיב

בתמונה: "חבל הארץ העני והאומלל בעולם" (צילום: google maps)

הבוקר פורסם אורי משגב ב'הארץ' מאמר ביקורתי כלפי ראש הממשלה נתניהו.

אם הבנתי נכון, משגב לא מרוצה מ"הפסקת האש על פי החליל של החמאס", ורואה בה סימן ל"סדקים במכונה של נתניהו שהתרבו מאד בזמן האחרון".

ולמה לא מרוצה? כיוון ש

ישראל החזקה של נתניהו… שוב נכנעה לארגון טרור קטן מחבל הארץ העני והאומלל בעולם

האינטרס התעמולתי של חמאס להציג את רצועת עזה כחבל הארץ העני והאומלל בעולם, ברור. הוא שווה להם תרומות רבות.

אבל מה האינטרס של משגב לחזור על ההבלים הללו? הרי כל מי שמעט מתמצא בנתונים, יודע שעוני ואומללות של חבלי ארץ נמדדים על פי גובה ההכנסה לנפש באותו אזור.

ושלפי נתוני הבנק העולמי, ישנן בעולם לפחות 70 מדינות יותר עניות ואומללות מהרשות הפלסטינית, שרצועת עזה היא חבל ארץ בה.

נניח שמשגב התכוון שעזה עומדת בפני עצמה? שאינה עוד חלק מהרשות הפלסטינית? חדשני ומעניין, ועדיין, ישנן לפחות 30 מדינות עניות ואומללות יותר מרצועת עזה, ומי יודע כמה מאות (אם לא אלפי) חבלי ארץ שהם חלקים ממדינות, שהם יותר עניים ואומללים מעזה.

למעשה, אם יוצאים לטיול יבשתי בכיוון כללי דרומה מרצועת עזה, כמעט כל המדינות שבדרך, עשרות מדינות באפריקה, יותר עניות ואומללות מרצועת עזה, אותה הכתיר משגב כעניה והאומללה בעולם.

פנינו למשגב וביקשנו ממנו הסבר לקביעתו המהפכנית והמרעישה.

הוא בחר לא להגיב

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. הוא יודע, והוא יודע שאנחנו יודעים. בשמאל , זה כל כך נופל על הטיית האישור-מראש, שהוא יודע שזה יעבור את מחסומי הידיעה של קוראיו, ועוד שקר יהפך לעובדה שתצוטט כמידע "שכולם יודעים", כמו השקר הקודם על הצפיפות.

  2. מאמר מיותר.
    את המשפט ניתן לקרוא גם כך – המקום העני והאומלל בעולם. דהיינו מקום שהוא עני (יש חולק?) ומקום שהוא 'האומלל בעולם'. עכשיו – לבוא ולהיתפס על הערה כזו, שדומה לגבר שאומר לאשתו שהיא 'היפה בעולם', ולבדוק אמיתותה אם באמת אשתו הכי יפה.. זה קטנוני אבל ניחא.
    אבל מדוע החלטתם כי אומללות נמדדת במדד ההכנסה לנפש? וכל זה בשביל להפריך משפט שולי בכתבה של משגב?

    והאם המקום עם ההכנסה לנפש הנמוכה ביותר בעולם, לשיטתכם האומלל ביותר, נניח קיבצו שם שקל לשקל, האם יכולים לנסוע לתאילנד לנופש? לראות את פסל החירות בניו יורק הם יכולים בתיאוריה? כי בעזה לא כל כך אפשר לצאת.. איך זה בתור אומללות? לא לנסוע לתאילנד זו האומללות האמיתית

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות