'הארץ': צה"ל הוא כנופיה וחייליו קלגסים

מילא להגדיר את צה"ל כנופיה ואת חייליו קלגסים, אבל למה על בסיס שקר?

ח"כ טיבי ושוטרי מג"ב בפתח הר הבית, שבועות אחדים לפני התקרית בחברון (צילום: ג'מאל עווד, פלאש 90)

במאמרים שפורסמו ב'הארץ', ושעסקו בתקרית הדחיפות והוויכוח הקולני בין לוחם גולני לח"כ אחמד טיבי בחברון, קובעים זהבה גלאון וגדעון לוי שצה"ל הוא כנופיה וחייליו קלגסים.

הסיבה: הגיבוי שהעניק צה"ל לחייל בעקבות התקרית. ולמה כנופיה? גלאון מסבירה:

שוו בנפשכם את המהומה שהיתה פורצת במקרה שחייל היה מונע את חופש התנועה של ח"כ — זכות המוקנית בחוק — לו היה הח"כ יהודי.

ייאמר מיד: אם אכן מנע החייל מח"כ טיבי את חופש התנועה המוקנה לו לפי חוק, כי אז אכן חצה החייל קו אדום ועשה מעשה חמור.

אבל זה בדיוק העניין: גלאון משקרת. החייל זכה לגיבוי, כי עשה את הדבר הנכון – את מעברו של ח"כ טיבי הוא אפשר, אבל את מעברם של מלוויו, שאינם מורשים להיכנס אל השטח אליו רצה ח"כ טיבי להיכנס, החייל לא אפשר. ובצדק לא אפשר. אלה הפקודות שקיבל.

ח"כ טיבי התעקש לאפשר גם למלוויו הבלתי מורשים לעבור, החייל עמד בסירובו, הרוחות התלהטו וכך נוצרה התקרית.

ומה שהכי מעניין – גלאון, ועורכי 'הארץ' שאישרו את מאמרה לפרסום, יודעים היטב שעילת התקרית לא היתה מעברו של ח"כ טיבי אלא של מלוויו הבלתי מורשים. הם בעצמם נאלצו לדווח על כך, בשמו של דובר צה"ל.

סליחה, דובר הכנופייה.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות