הלובי הציוני

מו"ל 'הארץ' עמוס שוקן טוען בטוויטר שעיתונו עושה Lobbying (שדלנות) לציונות. הנה קולאז' חינני, חלקי וקצרצר, שלוקט מתוך אינספור פעולות ה"שדלנות" לציונות של העיתון מהזמן האחרון

כל הציטוטים שלהלן נמצאו ראויים לפרסום בעמודי הדעות של 'הארץ' בתקופה האחרונה:

הצהרת בלפור – מסמך הבסיס של ההכרה הבינלאומית בציונות, היא הצהרה ש"החוצפה הקולוניאליסטית הבל תיאמן זועקת מכל אות בה".

וזאת מכיוון שהציונות היא "ערך מוליך שולל שפג תוקפו". היא כלל לא אמיתית. "היא אשליה"

אין בכך כל פלא 1, שהרי "דרכי החשיבה והפעולה שאפיינו את הלאומיות הציונית, היו אנטי דמוקרטיות בעליל".

וגם אין בכך כל פלא 2, שהרי "הציונות היתה תנועה אירופית לאומנית רדיקלית שנשאה מראשיתה גם את היסודות הגרועים ביותר שאפיינו לאומיות זו"

וזאת מכיוון שהציונות במהותה היא אי צדק. ו"זהו הזמן לחלוקה מחדש בין הציונים לבין הצודקים".

היא בכלל מיותרת. "הציונות, איך שלא תהפכו את זה, היא הפיגומים שבעזרתם הוקמה מדינת ישראל. משהוקמה המדינה, אין עוד צורך בפיגומים הללו, הם מיותרים"

מה זה מיותרת, מסריחה! "הציונית היא גזענית, והיא מדיפה ריח רע"

ולא סתם גזענית. הציונות היא "אנטישמית".

ולא סתם אנטישמית. "הציונות היא פניה של העליונות הלבנה"

תכל'ס, "חבל בדיעבד שמדינת הלאום היהודית לא קמה באוגנדה".

ולכן, המסקנה המתבקשת היא ש"הציונות הגיעה לסוף דרכה".

בעצם היא כבר הגיעה. מה, לא ידעתם ש"המפעל הציוני מת, התאבד"?

וכולי וכולי וכולי.

***************

פעמים רבות בעבר, כשעומת מו"ל 'הארץ' עמוס שוקן עם דברי בלע שפורסמו בעיתונו, נהג לענות ש'הארץ' הוא עיתון שכותביו חופשיים לכתוב בו את דעותיהם, שאינן בהכרח משקפות את עמדת המערכת.

אבל זו טענה מיתממת, מתחמקת, מתחכמת ובעיקר חסרת אחיזה במציאות: לעיתון 'הארץ' יש סט ערכים שבהם הוא דוגל ואותם הוא מקדם, ובמידה מקבילה, ישנם ערכים שאת הביטוי להם יאסור, אם צריך אז גם בברוטליות. וההוכחה האחרונה לזה היתה השעייתו של חבר המערכת בני ציפר מכתיבת טורו, לאחר שכתב בו משפטים שלא היו נאים בעיני מקבלי ההחלטות.

משמע: בהחלט ישנם קווים אדומים, אותם חצה בשעתו ציפר, ולכן מדורו הורד.

לעומתו, כל הכותבים שהרכיבו את קולאז' השטנה האנטי ציוני שלמעלה, כל כולם, מוסיפים לכתוב ב'הארץ' בלי בעיה ואיש לא מאיים עליהם בהשעיה. למה? כי הם לא חצו שום קו. כי להנהלת המערכת אין בעיה עם אחריותה המלאה למה שהם כותבים.

ההיפך – היא גאה בהם. הם הרי עושים Lobbying לציונות.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות