הנער המת רק נפצע

'מקור ראשון' פרסם היום ידיעה על הדו"ח האחרון של ארגון זכויות האדם HRW) Human Rights Watch).

הידיעה של צביקה קליין בחרה להדגיש דווקא את טענות הארגון נגד החמאס והרשות הפלסטינית (למרות שהביקורת שלו כלפי ישראל גדולה לאין שיעור).

בין השאר, נכתב בידיעה:

על פי העדויות, החמאס לקח אחריות על שיגור טיל שפגע באוטובוס שהוביל ילדים לבית הספר וגרם לפציעתו של נער בן 16 אנושות.

למעשה, הטיל גרם למותו של הנער דניאל ויפליך, לאחר שנלחם על חייו במשך עשרה ימים כתוצאה מחדירת רסיס לראשו. ביקשנו לבדוק אם הטעות לפיה הוא נפצע בלבד היא של קליין או בדו"ח עצמו של HRW. ואכן, בדו"ח נכתב כי הנער "נפצע אנושות" כתוצאה מירי הטיל (כאן בפסקה השלישית).

על כך ניתן לומר שני דברים. ראשית, אנו שוב מקבלים הוכחה לרישול ולחוסר הדיוק של דוחות מהסוג של HRW אשר נוהגים להאשים את ישראל בפשעי מלחמה וכד'. אך לא פחות חמור מכך, לא ייתכן כי עיתונאי יפרסם כזו טעות בולטת, גם אם הדברים נכתבו בדו"ח כלשהו. אדרבא, היה עליו לחשוף את הטעות ולציין את קיומה. במקום זה, הוא פשוט ציטט מהדו"ח מבלי לבדוק את הדברים.

מילא שארגון בעל נטיה אנטי ישראלית יקטין את פשעי החמאס. אבל עיתונאי של 'מקור ראשון'? זוהי חובבנות עיתונאית, אם לא רישול.

 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות