העבודה בעיניים של המשט לעזה

פעילי המשט לעזה אמנם לא מצליחים להתל בישראלים שהם באמת "פעילי שלום" שרוצים "לשבור את המצור על עזה" ולהביא "ציוד הומניטרי" לתושבי עזה, אבל הם כן מצליחים להתל בשאר העולם. כך זה עובד

 

בעוד בישראל ברור למדי כי עניינו של המשט החדש לעזה, שנבלם לא מזמן על ידי חיל הים, הוא לעורר פרובוקציה בלבד, מארגניו עדיין ניסו לשווק לעולם כי מטרתם האמיתית היא הבאת ציוד הומניטרי לעזה "הנצורה", ויש מי שקונה את זה. דוגמא מצוינת לעבודה בעיניים של מארגני המשט, שאף הצליחה לזלוג גם לעיתונות הישראלית, היא סיפור "הפאנלים הסולריים".

כבר בשבוע שעבר דווח ב'נענע10' (תחת הכותרת התמימה "ח"כ באסל גטאס יעלה על משט הומניטרי לעזה"):

[…] המשט, על סיפון אוניית מריאן מגטבורג, כבר עבר במים של נורבגיה, גרמניה, צרפת, ספרד ופורטוגל, והגיע לאחרונה לעיר מסינה שבאיטליה. על סיפון האוניה נמצאים ציוד רפואי ותאים סולאריים, המיועדים לשימוש תושבי עזה.

אתמול קיבלנו דיווח דומה ב'וואלה!', שם בניגוד ל'נענע10', לפחות ייחסו את הדברים למארגנים:

ה"מאריאן" היא ספינת דיג שעזבה את שוודיה בחודש מאי האחרון, ועברה בתחנות רבות ברחבי אירופה ובהן קיימה אירועי הסברה נגד המצור על הרצועה. לדברי המארגנים, מריאן נושאת פנלים סולאריים שיעזרו להקל על הבעיה רצינית של חשמל בעזה, כמו גם ציוד רפואי.

אז מה הסיפור של הפאנלים הסולאריים, וכיצד יקלו על תושבי עזה? הבלוגר Elder of Ziyon, שם לב כבר לפני כשבועיים, שסוכנות הידיעות הפלסטינית מען תיארה כך את "הפאנלים הסולריים" המובאים במשט:

ספינת המריאן נושאת בסיפונה פאנל סולארי אחד לבית החולים שיפא, וציוד רפואי לבית החולים וואפא, שניהם בעיר עזה.

לא, זאת לא טעות. באמת ישנו פאנל סולארי אחד ויחיד:

"לאנשים בעזה אין אף פעם חשמל למשך כל היום. פאנלים סולאריים יכולים להוות פתרון בר קיימא למחסור בחשמל," אמרה [דוברת המשט] איגהה. הדוברת מודה כי הבאת פאנל בודד הוא בעיקר מסר סמלי.

ואולי בכל זאת אותו פאנל בודד יכול באמת לשפר את חייהם של תושבי עזה? אז זהו שלא. ברצועת עזה ישנם כבר פרוייקטים בינלאומיים להצבת פאנלים סולאריים. למעשה בית החולים שיפא כבר הציב בתחומו פאנלים סולאריים, בתמיכת סוכנות פיתוח יפנית. על פי הסרטון הנ"ל, ספק אם יש מקום בכלל לפאנל הסולארי שהובא במשט, על הגג של בית החולים שיפא:

המסקנה ברורה. פעילי המשט סחבו פאנל סולארי אחד בודד שלא באמת יעזור למישהו, הודו שהוא בודד וסמלי רק לכתב פלסטיני, אבל דיברו על "פאנלים סולאריים שיעזרו להקל על הבעיה הרצינית של חשמל בעזה" לשאר העולם. ואכן, חיפוש בגוגל מעלה שה"פאנלים הסולאריים" מוזכרים בעשרות, אם לא מאות כתבות, טורים ובלוגים אודות המשט, כולל בלפחות שני כלי תקשורת ישראליים. כאמור, מה שברור בישראל אודות האופי הפרובוקטורי של המשט, לא כל כך ברור לשאר העולם, והפאנלים הסולאריים מהווים דוגמא מצויינת לתעמולה המצוינת לא פחות של הפעילים האנטי-ישראליים.

 

למאמר זה התפרסמו 8 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
 1. למיטב ידיעתי, בתי החולים שלהם מקבלים את החשמל בישראל, ובנוסף יש להם גנרטורים. אולי יש בעיית חשמל בעזה, אבל בבתי החולים יש חשמל 24/7..

 2. למיטב ידיעתי, בתי החולים שלהם מקבלים את החשמל בישראל, ובנוסף יש להם גנרטורים. אולי יש בעיית חשמל בעזה, אבל בבתי החולים יש חשמל 24/7..

 3. סבורה כנראה שהעובדה שהערבים בשטחים קיבלו עד היום במתנה סכום גדול ממה שהקצתה ארה"ב בתוכנית מרשל לשיקום אירופה אחרי מל' העולם השנייה, לא הספיקה לפתרון סולרי אילו בכלל היה רצון כלשהו לערבים לקדם את עצמם ולעבוד למען עצמם במקום אובססיית הקיפוח והטרור. היא גם סבורה כנראה שלישראל אסור להגן על אזרחיה מטרור ומטילים של הערבים. כידוע לישראל אין זכות הגנה עצמית כי ליהודים אין זכות כזו. היא "לא" אנטישמית. להזכיר: לפני המבצע האחרון רמת חיי הערבים בעזה הייתה גבוהה משל גלזגו, אנגליה (כ"כ הרבה כסף הם קיבלו, שבכ"ז נשאר משהו אחרי הגניבות וההשקעה בטרור לרמת חיים) .

  • תום כהן,
   קודם כל כאזרח של מדינה שמקבלת סיוע יומי בסך של מיליוני דולרים, שהוא אגב הסיוע הגבוה ביותר שמדינה כלשהי בעולם מקבלת ממדינה אחרת, הייתי נזהרת קצת מביקורת כלפי הפלסטינים בנושא. יתר על כן, תקציב הביטחון של רצועת עזה תחת החמאס ביחס לתקציב הכללי הוא קטן מתקציב הביטחון של ישראל תחת הליכוד ביחס לתקציב הכללי, כך שאם להם יש "אובססיה" אז מעניין מה יש לנו. מכיוון שהיחס בין מס' ההרוגים הישראלים למס' ההרוגים הפלסטינים הוא בדרך כלל קרוב ל-1:1000, מעניין שמבחינתך דווקא ישראל היא בצד של "ההגנה העצמית". אכן מתנגדת לזיהוי האנטי-דמוקרטי בין ישראל ובין היהודים באשר הם, ולו מפני שהוא כופה על מיליוני אנשים ברחבי העולם הזדהות פוליטית שנוייה במחלוקת מבלי שנשאלו לדעתם, ואף תובע מהם לשלם את מחירה שהוא לעתים קשה מנשוא. והאמת שגלזגו היא לא ממש באנגלייה, אבל סחתיין על ההברקה ועל האמינות של הטיעונים שלך.

   • קודם כל, ישראל אינה מקבלת סיוע כלכלי מארה"ב אלא סיוע צבאי בלבד (ועוד בצורה של קרדיט שלמעשה עוזרת לתעשיה הצבאית האמריקאית). במקומך הייתי נזהר לפני שהייתי מזהיר אחרים. דווקא כלכלת ישראל נחשבת לפלא בהתחשב במצבה הבטחוני ואין לזה אח ורע בעולם (אומת הסטארט אפ וכיו"ב)
    בשורה התחתונה מגיב 3 צודק – רצון החמאס להשמיד את ישראל, הייללנות וההתנערות מאחריות (בחסות enablers כמוך) הם מהגורמים העיקריים המשאירים את עזה במצב שהיא.

    יחס בין מספר הרוגים אינו קשור לתוקף או מותקף, צודק או לא צודק. אם את מצפה שמישהו יתנצל על כך שאנחנו מגנים על עצמינו טוב יותר כנגד תוקפנות פלשתינית אז יכולה להמשיך לחפש. אני מניח שבאותו אופן פושעים הם ה"טובים" כי יש יותר כאלה בכלא מאשר שוטרים…

    כן, גלזגו היא בסקוטלנד שהיא חלק מהממלכה המאוחדת, אבל רוב הישראלים מתייחסים אליה כאל "אנגליה" באופן כללי. הנסיון שלך להתנשא תוך כדי שימוש באנאליות שאין לה קשר לטענה או לטענת נגד (היית יכולה, למשל, למצוא האם רמת החיים בעזה באמת היתה גבוהה מזו של גלזגו, לא בדקתי) רק מעיד על חוסר היכולת שלך להתמודד עם הטענות.

    • בטרם חמאס תקף את ישראל (מה לעשות שאנגליה עדיין לא התפרקה כפי שגב' תמר מקווה כנראה, אולי היא רוצה להשליט שם את השערייה) – זה נתון ממאמר של דרור בן ימיני.

 4. אתם ראויים לכל שבח לתיעוד -שוב ושוב- עד כמה דיווחי התקשורת הישראלית, נענע 10 ו-וואלה במקרה "הפאנלים הסולאריים" הנ"ל, הם ב-100% לא אמינים.

 5. זה פאנל קסמים. הפאנל הבודד הזה כבר האיר את כל (רמת גן) רמאללה..

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות