העיקר שיסתדר עם האג'נדה

'מעריב' ו'ישראל היום' מבלבלים את הקורא: אותו הדיווח, טענות הפוכות.

שתי ידיעות בשני עיתונים שונים מדווחים לכאורה על אותו הדבר. אז איך זה שהם סותרים אחד את השני?

הן 'מעריב' והן 'ישראל היום' דיווחו היום כי מבקר המדינה אישר כי משרדו העביר ממצאים לידי היועץ המשפטי לממשלה בנושא נסיעותיו לחו"ל של ראש הממשלה.

'מעריב' ("המבקר מאשר: ממצאי "ביביטורס" הועברו ליועמ"ש") ביקש להדגיש כי:

גורמים המקורבים לפרקליטות הודו כי בחומרים שהועברו יש ממצאים אמיתיים ומדאיגים המצריכים בדיקה, אולי אפילו במסגרת משטרתית.

ואילו ב'ישראל היום' ("בחומר שהעביר מבקר המדינה על נסיעות נתניהו – אין חשד לפלילים") נכתב:

במשרד המבקר הבהירו כי בחומרי הבדיקה שהועברו אין חשד לפלילים. במשרד המבקר הבהירו כי חומרי בדיקה אלו, הועברו ממשרד המבקר לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה, שלא במסגרת סעיף 14 ג' בחוק המבקר. סעיף זה קובע כי אם תוך כדי בדיקת משרד המבקר, עולה חשש למעשה פלילי, יביא המבקר את העניין לידיעת היועץ המשפטי לממשלה.

מדהים ואף מצחיק ששתי הידיעות לא מסוגלות להסכים על מהות הראיות אלא מספקות טענות הפוכות שבמקרה תואמות את האג'נדה של כל עיתון. אולי זוהי שאלה נאיבית, אבל מה הטעם בפרסום הידיעה אם בסופו של דבר כל עיתון "יסדר" אותה על פי צרכיו? ומה הקורא הממוצע אמור להבין – פלילי או לא פלילי?

לא פחות חשוב, מישהו מהם טועה ומישהו מהם יאכל את הכובע בסופו של דבר. דווקא היסודיות של טענת 'ישראל היום' מול האמורפיות של טענת 'מעריב' ("גורמים המקורבים לפרקליטות", "ממצאים אמיתיים ומדאיגים", "אולי אפילו"), מעלים את החשד כי 'מעריב' הם אלה שמתחו את החבל הפעם. בקרוב כולנו נדע.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות