הפרטים החשובים באמת

שמואל בן ארצי, אביה של שרה נתניהו, הלך היום לעולמו בגיל 97. כלי התקשורת מיהרו לפרסם את דבר מותו יחד עם סקירת ההישגים הרבים אליהם הגיע בחייו.

בן ארצי לחם באצ"ל ובהגנה, שימש כמורה, סופר ומשורר, ונודע בזכות ידיעותיו המופלגות בתנ"ך. בעיתון 'הארץ' ציינו את כל הפרטים הללו, אך הכתבים יהונתן ליס ודן אבן חשו צורך ליידע את הקוראים גם במידע הבא:

בן-ארצי עלה לאחרונה לכותרות בעקבות טענות המטפלת שלו, טארה קומרי, לפיהן בתו שרה נתניהו התעמרה בה. מוקד הסיוע לעובדים זרים הגיש תלונה ליחידת סער של המשטרה, שאמונה על חקירת פשעי עבדות, בבקשה לבדוק אם קומרי הוחזקה בתנאים אלו. בין היתר, מסרו אנשי המוקד ליחידה כי לפי דיווחיה, קומרי התגוררה באותו חדר בבית ראש הממשלה יחד עם אביה של נתניהו, שמואל בן-ארצי, עבדה מבוקר עד לילה, ובתום עבודתה, כשביקשה חופשה של שבועיים כדי להתארגן לפני שובה לארצה – סורבה.

על פי טענותיה של קומרי, מאז שעברה להתגורר ולעבוד בבית ראש הממשלה, תנאי העסקתה השתנו – נמנעו ממנה ימי חופשה, ולדבריה, ספגה צעקות מאשת ראש הממשלה, איומים וקללות כגון "זבל נפאלי". עוד הסבירה כי עד לחודש יוני קיבלה את משכורתה דרך בן-ארצי, אך עם ההחמרה במצבו הסבירה קומרי כי התשלום הועבר לה דרך שרה נתניהו, אך זו לדבריה, סירבה לשלם לה וצעקה עליה באופן מאיים.

נשאלת השאלה האם המידע (המאד מפורט) הזה אכן רלוונטי והכרחי על מנת להסביר מי היה שמואל בן ארצי? האם יש במידע הזה חשיבות עבור הקוראים?

פרשת שרה נתניהו והעובדת הזרה טרם הגיעה לקיצה. הנתונים בפרשה מוגדרים כטענות ולא כעובדות. מה גם שליס ואבן מצאו לנכון לפרט את כל טענותיה של המטפלת אך לא את הצד השני של המטבע. אם כבר הזכירו את המקרה, היכן טענת הצד השני?

ליס ואבן לא יכלו להתאפק מלהוסיף מידע לא רלוונטי שאינו מוסיף דבר להספד של אדם קרוב לגיל 100 שקורות חייו העשירים יכולים למלא לבדם כתבה שלמה, זולת הכפשת משפחתו של נתניהו.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות