השוטר הישראלי "הנאצי"

הפרשנות המעוותת של תמונת השנה "מוכיחה" כי ישראל היא גזענית.

השוטר הישראלי "הנאצי" (12.12.10)

בשולי החדשות, נפתחה במוזיאון ישראל התערוכה האזורית לתצלומי עיתונות – "עדות מקומית". בפרס "תמונת השנה" זכה צלם עיתון "הארץ" דניאל בר-און. התמונה צולמה במהלך הפגנה מול שגרירות טורקיה לאחר אירוע המשט לעזה:

זה מה שהיה לורדי כהנא, נציגת חבר השופטים לומר על התמונה המנצחת בעיתון "הארץ":

ורדי כהנא, נציגת חבר השופטים, הסבירה כי התמונה שצילם בר און בלטה מעל כל התצלומים לא רק בזכות תפיסת הרגע, אלא גם בזכות רצף הסמלים שבה – דגל המדינה, מגן דוד המקועקע על זרוע מפגין והנפות הידיים – היא מקבלת משמעות יתרה. "התמונה מראה את פניה המכוערים של הגזענות, שמתפשטת אצלנו כמו האש בכרמל", אמרה כהנא.

כדי לקבוע כי תמונה זו "מראה את פניה המכוערים של הגזענות" דרושה פרשנות מרושעת במיוחד או בלבול ויזואלי וערכי מוחלט. ברור לכל כי השוטר על הסוס אינו מצדיע במוהל יד, אלא קורא או מסמן למישהו. ברור לכל, זאת אומרת, חוץ מנציגת חבר השופטים המכובדת. נוסף על כך, בהפגנה המדוברת לא היה שום קונטקסט של גזענות, שנאת זרים או אפליה כלפי מישהו. מדובר בהפגנה נגד ממשלת טורקיה.

אין שום בעיה עם הצילום או עם הצלם, אלא רק עם הניסיון לנצל כל במה על מנת לקדם (הפעם באופן לא מוצלח במיוחד) את קמפיין "הגזענות והפשיזם הפושה במדינת ישראל". ההסבר של הגברת כהנא אשר מבצע קישור מלאכותי ומאולץ בין שני עולמות בלתי קשורים תוך קריעת הקונטקסט מעל הצילום, צובע באור שלילי ומכוער את התערוכה כולה ומשאיר טעם רע בפה. חבל, חלק מהתמונות דווקא לא רעות.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות