והוא בכלל לא ידע שהוא כזה, הו, מזג האוויר המצוין

ערוץ 2 קבעו שהשבעת טראמפ נכשלה, כי מיעוט המשתתפים היחסי לא יכול היה לנבוע ממזג האוויר "שהיה מצוין". יושבים בנווה אילן וקובעים קביעות על מזג האוויר בוושינגטון. וככה זה גם נראה

 

לחדשות סוף השבוע של ערוץ 2 היה חשוב לספר סיפור, (נוכח התמונות כאן למעלה אכן קשה להתווכח עמו) על המשמעות הנלמדת מההבדל העצום בין מספר האנשים בחגיגות ההשבעה של הנשיא טראמפ, למספר החוגגים בהשבעת הנשיא לשעבר אובמה.

אבל חדשות 2 רצו לעבות ולבסס את הטיעון, כדי שיהיה ברור שאין שום תירוץ זולת העדות ההמונית לכך שבחירת טראמפ היא תאונה פוליטית.

היתכן שלעומת מזג האוויר הרגוע והנוח בזמן השבעת אובמה, מזג האוויר המאיים וההפכפך ביום שישי האחרון הוא שהבריח משתתפים? בחדשות 2 החליטו לחסל את האפשרות הזו, (כאן, דקה 9:39) כשקבעו שטראמפ לא יוכל להאשים את מזג האוויר, כיוון ש"מזג האוויר שהיה מצוין".

 

%d7%9e%d7%96%d7%92-%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8

 

האמנם היה מזג האוויר מצוין?

לא בדיוק.

כך נפתחה היום הידיעה המרכזית ב'ידיעות אחרונות' (ארץ חדשה, 22.01):

השמיים היו צבועים אפור כהה, בעוד שהעננים הכבדים שריחפו מעל וושינגטון איימו בכל רגע להיבקע ולא הותירו קרן שמש בודדה. גם טיפות הגשם הטורדניות לא חדלו לטףטף על ראשים של 250 אלף המכובדים וההמונים שהגיעו לצפות בדונלד טראמפ מושבע לנשיאה ה-45 של ארה"ב מעל גבעת הקפיטל.

אפשר גם ללמוד משהו אודות מזג מזג האוויר ביום שישי האחרון מהדיווח הנרחב על  קשייו האישים של הנשיא לשעבר בוש בהתעטפות בשכמיית הגשם:

 

bush

 

מבול, אכן, לא ירד. אבל מה היה מזג האוויר הצפוי בשעות בהן האמריקאים היו צריכים להחליט אם להגיע לחגיגה? על פי דיווח רשת ABC היה צפי לגשם במהלך חגיגות ההשבעה.

ובקיצור, חדשות 2, הסיפור מספיק עסיסי גם ככה. חבל לקלקל אותו בהגזמות מיותרות.

למאמר זה התפרסמו 5 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. בצפיה בשלושת ערוצי הטלויזיה העקריים, ניתן להבחין בקלות ל כי המגישים והכתבים מאוד נעלבו שאמריקה בחרה בניגוד לדעתם ובלי לשאול אותם וגרמו לכך שטראמפ יבחר לנשיא.

  2. כמובן שהיום הוציא ה WSJ תמונה שמוכיחה שמדובר בפיברוק. התמונה מצולמת צולמה בשעה מוקדמת – לא קרוב להשבעה, בניגוד לתמונה של אובמה שצולמה בשעה הרבה יותר קרובה להשבעה. פורסמה תמונה בזמן ההשבעה שהיתה עם כמות ענקית של משתתפים, אםילו יותר משל אובמה

  3. אגב, התמונות הללו של המשטחים הריקים הם מלפני הטקס. בזמן הטקס היה מלא. ניתן לראות זאת באתר CNN שבטעות שמו שם תמונה שמראה את כמות האנשים בזמן נאום טראמפ. ושם רואים שהיה מלא ודי קרוב למה שהיה בהשבעת אובמה.

  4. זו תמונה ממוקדם בבוקר- יש תמונות מאוחרות יותר ביום ואז רואים שהגיעו הרבה אנשים – אם כבר בודקים אמינות בדיווח

  5. למה זה משנה בכלל – גם אם רק אישתו והבת שלו באו לטכס – הוא עדין נשיא ארה"ב. ומר ערד ניר פרשן מטעם עצמו בערוץ 2 שצופים בו במקרה הטוב מליון אנשים במדינה קטנה במזרח התיכון…

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות