כמה פליטים פלסטינים חיים במדינות ערב?

(10.2.11)
מיליונים או מאות אלפים? גדעון לוי, אשר מורגל כנראה בפרסום עובדות לא מבוססות מספק תשובה לא מפתיעה (ולא נכונה).

גדעון לוי ממשיך להציג עיתונות מרושלת ומטעה בניתוחיו על המצב בישראל ובמזרח התיכון. בטור מהיום בו הוא מתלונן על היציבות האזורית ("בגנות היציבות במזרח התיכון", 10.2.11), לוי מסלף בנונשלנטיות עובדות בנוגע לסוגיית הפליטים הפלסטינים. הוא כותב:

[…] כשני מיליון וחצי פלסטינים חיים ללא כל זכויות תחת מגפי השלטון הישראלי; עוד כמה מיליוני פליטים פלסטינים ממלחמת 48' חיים במחנות במדינות ערב […]

לוי מצליח להכניס שני שקרים במשפט אחד, למרות שהוא כל כך מורגל בהם שהוא ודאי לא שם לב שהוא אמר אותם בכלל.

הראשון הוא שאין "מיליוני פליטים פלסטינים ממלחמת 48'", מכיוון שרק כמה מאות אלפים הפכו לכאלה בעקבות המלחמה. הממעיטים (משרד החוץ הישראלי והלמ"ס) סופרים בין 500,000 – 600,000 פליטים, ואילו דו"ח של ועדת הפיוס לפלסטינה של האו"ם (United Nations Conciliation Commission for Palestine) מ-1950 קבע כי מדובר בכ-711,000 פליטים. לוי עושה מה שרבים אחרים עושים – מחשיב את הילדים, הנכדים והנינים של הפליטים המקוריים מ-1948 כפליטים בעצמם. הוא לא היחיד שעושה זאת. ארגון אונרר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים הפלסטינים) קבע כי מעמד הפליטות של הפלסטינים עובר בירושה מאב לבנו לדורי דורות. זהו המקרה היחיד בעולם בו מעמד של פליט עובר בירושה.

אך זהו לא השקר היחיד. גם בהתבסס על הנתונים המוגזמים של אונרר"א, ברחבי המזרח התיכון חיים כיום 1.4 מליון פלסטינים במחנות פליטים, מתוכם כחצי מיליון בעזה וכ-195,000 ביהודה ושומרון. מה שמותיר כ-705,000 החיים במחנות פליטים בירדן, סוריה ולבנון.

אלו הם המספרים המוגזמים והמנופחים של אונר"א אשר כוללים גם את צאצאי הפליטים המקוריים, ואפילו הם לא מגיעים ל"מיליוני פליטים פלסטינים החיים במחנות במדינות ערב".

גדעון לוי טוען שדבריו מעולם לא הופרכו. ואילו לנו לא נותר אלא להוסיף מאמר נוסף שלו לרשימת המאמרים שהופרכו על ידי "פרספקטיבה".

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. גדעון לוי הוא קודם ולפני הכל פורנוגרף. מהסוג הארד-קור. להצביע על טעויות ושגיאות ו"עובדות לא מבוססות" אצלו, זה כמו לדרוש מפורנוגרפיה לנהוג לפי הערכים של דיוק ואמת. מה הקשר? וגם אם הוא יעמוד על כל הטעיות וכו', למישהו נראה שהוא יעזוב את חיי החטא, יהפוך לקדוש, ויתכחש לחייו הקודמים?

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות