מהן כוונותיה האמיתיות של בל"ד?

בעולם השקר של 'הארץ', בל"ד נאבקת רק "בכיבוש ההתנחלותי" בניגוד ל"אחיותיה הפרגמטיות" חד"ש ותע"ל, שאף בו לא נאבקות. במציאות, כל שלוש המפלגות נאבקות עד חורמה בישראל עצמה

מטרותיהם האמתיות מוסתרות באמצעות שקרים. חברי הרשימה המשותפת (צילום:מרים אלסטר פלאש90)

העיתונאית הפלסטינית חנין מג'אדלה צופה את "שעתה היפה של בל"ד". במאמר שפרסמה היום בעיתונה 'הארץ', היא מסבירה למה. לדבריה, חד"ש ותע"ל ה"פרגמטיות" זונחות את המאבק בכיבוש, בהתנחלויות ובמדיניות הביטחונית מול עזה, לטובת המלצות לנשיא וגיוס תקציבים, בל"ד, לעומתן, כן תתעקש על המאבק בכיבוש ובהתנחלות.

ובלשונה:  

זאת ההזדמנות של בל"ד: במציאות שבה הקווים האדומים של הפוליטיקה הפלסטינית בישראל הולכים ומיטשטשים בשם הפרגמטיות, היא תבהיר שהחברה הערבית לא מעוניינת בהמלצות לנשיא או בגיוס תקציבים שיטשטש את המאבק בפרויקט הכיבוש ההתנחלותי. על זה יהיה הקמפיין של בל"ד.

כלומר: המאבק הפוליטי של בל"ד הוא נגד הכיבוש והמדיניות הצבאית הישראלית מול עזה. "שעתה היפה של בל"ד" תבוא, היא מוסיפה, כשתוותר על התקציבים הממשלתיים, ה"מוכתמים בדם ילדי עזה ובאימת הכיבוש".

האמנם היעד הפוליטי של בל"ד הוא מאבק בהתנחלויות ובמדיניות הצבאית מול עזה, בעוד חד"ש ותע"ל פותו בתקציבים וזנחו אף את היעד הפוליטי הזה?

לא. מדובר בשקר. האמת היא שאין הבדלים בין המטרה הפוליטית של כל שלוש המפלגות הערביות המוזכרות במאמר, הם מנוסחים בצורה בהירה וישירה במצעיהן של חד"ש, תע"ל ובל"ד, בצורה זהה.

לא כיבוש ולא התנחלויות ולא מדיניות ביטחונית מול עזה, כי אם שלילה מוחלטת ובלתי מתפשרת של ישראל עצמה כמדינה יהודית, מעבר לקו הירוק ובתוכו.

כל שלוש המפלגות מתחייבות במצעיהן לא רק לנסיגה לקווי 67', אלא גם לחזרתם של מיליוני צאצאי פליטים פלסטיניים לתוך ישראל, להקמת מדינה פלסטינית ביו"ש ולהפיכת המדינה שבתוך הקן הירוק מיהודית לחסרת לאום, לביטול כל החוקים המקנים לעם היהודי עדיפות לאומית במדינה האזרחית שתיכון בתוך הקו הירוק, (חוק הלאום, חוק השבות וכו') ובכך, למעשה, להחרבת הציונות.

ובלשונה של בל"ד בפרק המבוא למצעה:

כך התפתח האתגר הלאומי והפך לאתגר דמוקרטי כולל ולחלופה הגותית ופוליטית לציונות, שמתפקדת כאידאולוגיה הרשמית והשלטת בישראל

למה אם כך מתירים עורכי 'הארץ' לחנין מג'אדלה להציג לקוראי העיתון את בל"ד כמי שנאבקת רק נגד הכיבוש, בעוד חד"ש ותע"ל, הלהוטות אחר תקציבים, לא נאבקות עוד אפילו כנגדו?

אולי בגלל שאם יעדיהן הפוליטיים הגלויים והמוצהרים של שלוש המפלגות האלו יהיו ידועים, תפחת התמיכה הציבורית בהישענות הממשלה עליהן? האם מוצדק לשקר ולהסתיר לשם כך?  

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות