מחבלים או לוחמי חופש?

במאמר של בן דרור ימיני ב"מוספשבת" של מעריב ("מלחמת אחים", 1.1.2010), מצליח ימיני לתאר באופן מדויק את אחת הבעיות המרכזיות שיש למדינת ישראל עם התקשורת העולמית:

"…טרור, כמו פורנוגופיה, הוא עניין שמתקשה להיכנס להגדרה מוסכמת או ממצה, אך אנחנו מזהים אותו כאשר אנו רואים אותו. אלא אם אנחנו עיתונאים נאורים ב"גרדיאן" או ב"בי-בי-סי", ואז נספר שמדובר ב"פעולת התנגדות של אקטיביסטים". יש גם הגדרות הזויות יותר. בסוכנות רויטרס, למשל, אין פיגועי טרור. גם פיגועי התופת לא נחשבו לטרור. משום שלפי הגדרת מנהל הדסק הבינלאומי ברויטרס, סטפן ג'וק, טרור של אדם אחד, הוא מלחמת השחרור של אדם אחר. ההיתממות האווילית הזאת, בפוזה של אובייקטיביות עיתונאית, היא כמובן הפרס הגדול ביותר של כל טרוריסט בעולם. הוא ירצח זקנים וילדים, ומיד יהיו כלי תקשורת מכובדים שיספרו שהוא "לוחם חופש". 

לקריאת המאמר המלא לחץ כאן.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות