מי מתנגד למדינה פלסטינית תמורת נורמליזציה?

התקשורת הישראלית מנסה לקבע היגד לפיו רק גורמים קיצונים בממשלה מתנגדים להקמת מדינה פלסטינית במסגרת נורמליזציה. זה שקר

מי באמת מתנגד למדינה פלסטינית תמורת נורמליזציה? בתמונה: ראש ממשלת ישראל ויורש העצר הסעודי (צילום: פלאש 90)

בחדשות הערב של תאגיד 'כאן' ב 21.5 שודרה כתבה נרחבת על מה שתואר כ"החמצת הנורמליזציה עם סעודיה".

הכתבה הרחיבה על האמריקנים המתוסכלים מממשלת ישראל שלטענת הכתב "לא מסוגלת" ללכת בנתיב לנורמליזציה.

אחרי הכתבה שודרה פרשנות של הכתב רועי קייס, שהשלימה את התמונה: לדבריו גם הסעודים מתוסכלים מממשלת ישראל, האשמה בסיכול הנורמליזציה.

ב'הארץ' הוסיפה גם קרולינה לנדסמן את שני הגרוש שלה, כשקבעה שהחמצת הקמת המדינה הפלסטינית במסגרת נרומליזציה עם סעודיה נובעת מ"הונאת נתניהו" ו"אשליית נתניהו", המטרפד את ההתפתחות החיונית וההכרחית והחשובה והמועילה.  

הצטרף להאשמותיה גם העיתונאי נדב איל, שבמוסף לשבת של 'ידיעות אחרונות' מתאריך 24.5, הסביר לקוראים שאין מדינה פלסטינית כי "לנתניהו אסור להוציא מהפה את המילים "מדינה פלסטינית", הפחד מבן גביר, סמוטריץ'"

גם כתב 'הארץ' בן סמואלס מצא את האשמות. השותפות הקואליציוניות של ראש הממשלה:

בכירים בארה"ב קיוו שהדבר יתמרץ את ראש הממשלה לגבש פשרות פוליטיות בנוגע לפלסטינים. זאת, על רקע הלחץ של שותפותיו הקואליציוניות לסרב להצעה האמריקאית־סעודית, כל עוד היא מותנית בקידום הקמת מדינה פלסטינית

ורק פרט קטן ושולי לא מוזכר באף אחד מהדיווחים:

זו לא ממשלת ישראל. זה הציבור הישראלי, שלפי כל הסקרים דוחה ברוב עצום את מחיר הנורמליזציה (מדינה פלסטינית).

רק שליש מהישראלים תומך בהקמת מדינה פלסטינית, שהיא תנאי להסכם הנורמליזציה עם סעודיה.

וזו גם מפלגתו של גנץ שמתנגדת לנורמליזציה אם היא כוללת הקמת מדינה פלסטינית.

כלומר – בסיוע קמפיין תקשורתי מקיף, מנסים שליש מהישראלים לכפות את דעתם על שני השלישים האחרים, ומציגים תמונה כאילו רק הקיצונים בממשלה הקיצונית, הם המתנגדים.

זאת הרמה של התקשורת הישראלית.

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
Loading Gif... לפתיחת כל התגובות
  1. גם אני מתנגד רק לאחר שיפו חיפה ועכו יהיו חלק מפלסטין אני מצביע בעד

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות