מסאפר יטא – יש מוקדם ומאוחר בתורה

מה קדם למה במסאפר יטא – הכרזה על השטח כשטח אש, או התיישבות הפלסטינים בו? על סמך תצלומי אויר, קבע בגץ חד משמעית שהפלסטינים משקרים. 'הארץ' קובע שבגץ משקר

פולשים בניגוד לחוק, קובעים עובדות בשטח, משקרים, ומקבלים גיבוי מ'הארץ'. הפולשים לשטח אש 918. (צילום: פלאש 90)

ביום ראשון פרסמה עמירה הס ב'הארץ' מאמר שכותרתו: "האכזריות של ישראל מבוזרת ונסתרת"

המאמר מתאר את מה שהוא לדעת הס שיטותיה הנסתרות של ישראל להתאכזר אל הפלסטינים. אחת הדוגמאות: מסאפר יטא. כך הס:

שופטי בג"ץ אישרו ב–2022 לצה"ל לקיים אימונים באש חיה בלב הכפרים הפלסטיניים במסאפר יטא

כלומר: אם הותר לצה"ל "לקיים אימונים באש חיה בלב הכפרים הפלסטיניים במסאפר יטא", הרי שקודם היו כפרים ואח"כ החל צה"ל להתאמן בלבם באש חיה.

זהו שקר. המוקדם הופך למאוחר והמאוחר למוקדם.

פסק הדין של בגץ בעתירת "תושבי" מסאפר יטא דחה את עתירתם על הסף, העיר על חוסר ניקיון כפיים של העותרים, ואף חייב אותם בהוצאות משפט.

וזאת מהטעם הפשוט שהעתירה – בשקר יסודה, כיוון שהמפתח לסוגיה זו הוא שאלת המוקדם והמאוחר.

והם הפוכים לטענת הס ו'הארץ'. קודם הוכרזו השטחים כשטחי אש (918) שהכניסה אליהם אסורה, ורק אחרי שהוכרזו כשטחי אש, בהתרסה ובעבירה על החוק, הקימו בהם הפלסטינים בתים על אף האיסור ועל אף הפעילות הצבאית.

בפסק הדין קבע בגץ שההכרעה בשאלה אם היו תושבי קבע במקום "אינה מורכבת כלל וכלל", שכן צילומי האוויר של שטח האש מראים כי לפני שהוכרז אין כל סימנים שמעידים על נוכחות תושבים קבועים.

כלומר – שטח עצום בגודלו (33 אלף דונם) המשמש את צה"ל לאימונים כבר 40 שנה, נפלש על ידי פלסטינים בניגוד לחוק, כדי לכפות על הצבא להפסיק להתאמן בו ולהופכו למעשה לשלהם, בגץ מאשר בפסק דין חד משמעי שאלה הן העובדות, אבל 'הארץ', תמיד נגד ישראל ולצד אויביה, מהדהד את השקר שלהם על אף תצלומי אויר המוכיחים חד משמעית שמדובר בשקר.

טוב נו, מה חדש

להצטרפות לרשימת התפוצה וקבלת עדכונים שוטפים במייל לחצו כאן.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות