'מקור ראשון' נגד 'מקור ראשון'

חלם ב'מקור ראשון': עמוד השער המצחיק (והעצוב מקצועית) של השנה.

אולי מתוך הרצון הפבלובי להגן על המחנה עליו נמנים רוב קוראי "מקור ראשון", פרסם הבוקר העיתון טור המכנה את חילול הקברים בבית הקברות המוסלמי ביפו כ"פרובוקציה של שמאלנים/ערבים קיצוניים" המבקשים להכפיש את ציבור המתנחלים/דתיים ("ריח פרובוקציה", 9.10.11).

להלן ההסבר של כותב הטור, אריאל כהנא:

אבל לא רק שכל כלי התקשורת פרסמו את הערכת המשטרה כי הכתובות רוססו לפני יום כיפור, גם 'מקור ראשון' בעצמו דיווח על כך בערך 10 ס"מ ימינה מהטור של כהנא:

וכך זכו קוראי העיתון לחוסר מקצועיות חלמאית, שעה שהפרשנות הנלווית לידיעה מתבססת על דברים שהידיעה עצמה מפריכה. כדי להוסיף לצרימה, בחר העורך להדגיש באותיות המוגדלות (לִיד) של טור הפרשנות דווקא את אותם המשפטים שציטטנו לעיל, ובכותרת המשנה של הידיעה החדשותית לכתוב "במשטרה מעריכים כי מדובר במעשה ישן ולא בפעולה חדשה" (ראו תמונה למטה).

מעבר לעובדה שהיעדרה של עריכה בסיסית גרמה לעמוד השער של 'מקור ראשון' להיות מצחיק באופן עצוב, היה ראוי להמתין מעט לפני כתיבת טור פרשנות קונספירטיבי, לפחות עד שהמשטרה תתקדם קצת בחקירה.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות